Zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław

Biało-Zieloni zagrają po raz trzeci przed własną publicznością w nowym sezonie. W meczu przyjaźni podopieczni trenera Piotra Stokowca podejmą na Stadionie Energa Gdańsk Śląsk Wrocław.

Zespół z Dolnego Śląska jest jednym z największych objawień bieżącej kampanii ligowej. Piłkarze Vladislava Lavicki w czterech meczach sięgnęli po 10 punktów. Dotkliwie o sile wrocławskiej drużyny przekonał się Lech  Poznań. Kolejorz uległ na własnym stadionie Śląskowi aż 1:3. Dwie fenomenalne bramki zdobył w tamtym spotkaniu Łukasz Broź, który stanowi motor napędowy ofensywnych akcji wrocławian. Obrońca Śląska zdobył w tym sezonie 3 gole, co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem dwukrotnych mistrzów Polski.

Lechia rozpoczęła ligową kampanię z wysokiego C. Podopieczni Piotra Stokowca pokonali w meczu o Superpuchar Polski Piasta Gliwice, przywożąc tym samym do Gdańska pamiątkową paterę. Jednak w kolejnych spotkaniach szczęście mniej sprzyjało Biało-Zielonym. Lechia w czterech ligowych spotkaniach zdobyła tylko 6 punktów. Odnosząc jedno zwycięstwo i trzy remisy, warto zaznaczyć, iż gdańszczanie nie przegrali żadnego meczu w PKO Ekstraklasie.

Początek meczu Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław w sobotę o godz. 17.30.

20171201CSTS7638