XVI edycja Mikołajów na motocyklach
Zbliża się szesnasta edycja Mikołajów na motocyklach. Kierowcy pojazdów jednośladowych i quadów przebrani w świąteczne stroje przejadą ulicami Trójmiasta już w najbliższą niedzielę, 2. grudnia. Trasa rozpocznie się w Gdyni a zakończy pod Stadionem Energa Gdańsk.

Mikołaje na motocyklach to inicjatywa tworzona z myślą o dzieciach potrzebujących pomocy. Jej uczestnicy co roku przebierają się za Mikołajów, Elfy i Śnieżynki, a swoje pojazdy dekorują tak, żeby przypominały renifery, sanie lub skutery śnieżne. Potem odbywa się barwny przejazd, przypominający radosną, świąteczną paradę. W tym roku – tak jak i w poprzednich – na jego trasie znalazł się również Stadion Energa Gdańsk.

Od pierwszej edycji akcji, która miała miejsce w 2003 roku, organizatorom udało się ufundować dziesiątki tysięcy cieplych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na ternie woj. pomorskiego oraz obdarować setki małych pacjentów przebywających na trójmiejskich oddziałach szpitalnych. Ponadto, jest to najliczniejsza parada motocyklowa, która odbywa się w Polsce - zainteresowanych nie odrzuca zła pogoda ani fakt, że impreza ma miejsce poza sezonem. Jak widać idea bezinteresownej pomocy jest najważniejsza i nie zatrzyma jej nawet trzaskający, grudniowy mróz.

Plakat_mikołaje na


Więcej szczegółów: TUTAJ