Wigilia Klubu Kibiców Niepełnosprawnych
Otwarty w tym roku Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk obchodzi pierwsze wspólne Święta! W najbliższą sobotę, 15.12.2018 r., członkowie Klubu zasiądą do wigilijnego stołu z podopiecznymi fundacji „Obudź Nadzieję”. Spotkanie odbędzie się w restauracji T29 na Stadionie Energa Gdańsk.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to świetna okazja do organizacji wyjątkowych spotkań firmowych i nie tylko na Stadionie Energa Gdańsk. W tym roku do grona świątecznych wydarzeń dołącza pierwsza Wigilia KKN Lechii Gdańsk, organizowana przez fundacje Lechii Gdańsk oraz „Obudź Nadzieję”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00. Zgłoszenia udziału były przyjmowane do wtorku, 11.12.2018r.

W planie wydarzenia przewidziane są tradycyjne świąteczne atrakcje, jak wspólne biesiadowanie, śpiewanie kolęd  oraz wręczanie paczek i prezentów gwiazdkowych, wśród których znajdą się m.in. szaliki zaprojektowane przez jednego z członków Klubu.  Na wigilijnym stole nie zabraknie tradycyjnego poczęstunku, który zapewni firma Sport Hospitality, świadcząca usługi gastronomiczne na Stadionie Energa Gdańsk.

Przypomnijmy, że Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk został oficjalnie otwarty 28 września bieżącego roku. Celem inicjatywy jest przede wszystkim integracja społeczności kibiców z niepełnosprawnościami, wsparcie ich aktywnego uczestnictwa w meczach piłkarskich oraz szeroko rozumiana pomoc. W ramach projektu organizowane są m.in. wspólne wyjazdy na mecze, dzięki którym uczestnicy mogą poznawać członków KKN z innych miast.

- Inicjatywa od otwarcia cieszy się ogromnym zainteresowaniem  - mówi Jan Ptach, koordynator miejski KKN. - Na początku sądziliśmy, że klubowiczów będzie około czterdziestu, tymczasem na ten moment zaangażowanych jest prawie trzysta osób. W ostatnim czasie uczestniczyliśmy w dwóch wyjazdach do Wrocławia: na mecz Polska-Irlandia oraz Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław. Zbliżające się spotkanie wigilijne będzie pierwszym w historii Klubu, ale z pewnością nie ostatnim. Bardzo cieszy nas fakt, że KKN przynosi osobom z niepełnosprawnościami prawdziwą integracje oraz realne możliwości. W końcu nasza działalność to nie tylko wspólne wyjazdy, ale także idea bezinteresownej pomocy i przełamywania barier, czego doskonałym przykładem jest zaproszenie również innych podopiecznych fundacji "Obudź Nadzieję" na zbliżające się spotkanie bożonarodzeniowe.

Więcej informacji o KKN Lechii Gdańsk: TUTAJ