Stadion uczy przedsiębiorczości
Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego z Bolesławowa wezmą udział w lekcji przedsiębiorczości na Stadionie Energa Gdańsk we wtorek, 11.12.2018r.

Przypomnijmy, że wraz z rokiem szkolnym 2018/19 ruszył kolejny etap lekcji przedsiębiorczości. W październiku gościliśmy na bursztynowym stadionie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Teraz dawkę praktycznej wiedzy otrzymają uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego z Bolesławowa, których będziemy gościć we wtorek, 11.12.2018 r.

Pomysłodawcą projektu „Lekcje Przedsiębiorczości” jest fundacja Inspirujące Przykłady, która wspiera młodzież w wyborze kariery.  Misja organizatorów to przede wszystkim zachęcanie młodych ludzi oraz przybliżanie im możliwości, które otwierają się przed początkującymi przedsiębiorcami. Jedną z form realizacji założeń organizacji jest praktyczne i efektywne nauczanie, które nie zawsze musi odbywać się w szkole.

- Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim kształtowanie kompetencji młodzieży oraz zapewnienie jej dostępu do rzetelnej i praktycznej wiedzy. Udział w zajęciach to dla uczniów także szansa, żeby poznawać nowe, atrakcyjne obiekty, w których można aktywnie spędzić czas i które w przyszłości mogą stać się miejscem pracy. Stadion Energa Gdańsk idealnie wpisuje się w te założenia, przez co lekcje są dla młodych ludzi zarówno ciekawe, jak i wartościowe  – mówi Wojciech Dąbrowski, dyrektor ds. Komunikacji i CSR, który poprowadzi nadchodzące zajęcia. 

W harmonogramie wydarzenia - poza częścią wykładową - przewidzane jest również zwiedzanie Stadionu. Całość zakończy wspólny lunch w restauracji T29.