Słodka zabawa dla zwiedzających Stadion Energa Gdańsk
Setki czekoladowych jajek zostaną ukryte na Stadionie Energa Gdańsk w najbliższą sobotę, 24 marca. Każdy kto postanowi tego dnia zwiedzić obiekt, będzie mógł wziąć udział w poszukiwaniach. Osobie, która znajdzie ich najwięcej, zostanie przyznana nagroda-zestaw pamiątkowych gadżetów i vouchery do Playground Areny. Dlatego, chociaż czekoladowe smakołyki kuszą, warto powstrzymać się przed podjadaniem.

– Nauczeni doświadczeniem z poprzednich edycji, radzimy przyjść z pełnym brzuchem – żartuje Monika Jóźwik, Koordynator ds. zwiedzania i atrakcji Stadionu Energa Gdańsk. – To już trzeci raz, kiedy dajemy zwiedzającym możliwość wcielenia się w poszukiwaczy skarbów. Liczymy na to, że w tym roku wydarzenie będzie cieszyło się równie dużym zainteresowaniem. Zawsze z przyjemnością podglądamy zmagania całych rodzin. Zwłaszcza, że nierzadko jest to pierwsza wizyta maluchów na Stadionie.

Uczestnicy zabawy zwiedzą zakątki zazwyczaj niedostępne dla kibiców, którzy przychodzą na mecze. Podczas poszukiwań będą mogli poczuć się niczym zawodowi piłkarze. Zwiedzający zajrzą do sali konferencyjnej, gdzie przed i po meczach występują trenerzy drużyn, odwiedzą strefę mixed zone, czy szatnię zawodników, w której – poza sportowym duchem – mogą kryć się również czekoladowe jajka. Będzie je można znaleźć również na terenie ogromnego placu zabaw dla najmłodszych – Playground Arena.

Posiadacze Karty Mieszkańca miasta Gdańsk mogą zwiedzić Stadion bezpłatnie. Bilet standardowy kosztuje 17 złotych, ulgowy – 12 (uczniowie, studenci, emeryci), a rodzinny – 36 (do dwóch osób dorosłych i dwojga dzieci). Dzieciom poniżej lat 4 przysługuje wstęp wolny.

Sobotnie wydarzenie potrwa od 10 do 16, a rozstrzygnięcie zabawy nastąpi w poniedziałek.

Wielkanoc dzieci