Przejazd rowerowy tunelem pod Martwą Wisłą
Zbliża się kolejna rocznica oddania do użytku tunelu pod Martwą Wisłą. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców na tradycyjny wspólny przejazd rowerowy, który odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia. Wyjątkowy peleton wystartuje – jak co roku - spod Stadionu Energa Gdańsk.

Tegoroczna edycja wydarzenia to szansa do uczczenia także 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że budowa tunelu pod Martwą Wisłą jest najdroższym projektem inwestycyjnym w historii Gdańska w przeważającej części sfinansowanym ze środków unijnych.

Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 10:30 na placu przed Stadionem Energa Gdańsk, od strony FUN ARENY.  Na miłośników dwóch kółek będą czekać specjalnie przygotowane atrakcje, wśród których znajdziemy m.in. strefę hulajnóg, warsztaty rolkarskie oraz pokazy ratownicze. Start peletonu przewidziany jest około godziny 11:00-11:15. Trasa rozpocznie się i zakończy w tym samym miejscu – pod bursztynową areną.

Szczegóły dostępne: TUTAJ

 

Grafika przejazd
 
Organizacja ruchu:
 
W okolicach godziny 11:15 wstrzymany zostanie ruch na ul. Marynarki Polskiej oraz Rondzie im. Tadeusza Mazowieckiego. W związku z tym do godz. 12:00 prosimy o wjeżdżanie na Stadion wyłącznie od ul. Uczniowskiej. O godz. 12:00 wstrzymany zostanie ruch na ul. Pokoleń Lechii Gdańsk na odcinku od harfy do zjazdu na parking P1. Zostanie on przywrócony w okolicach godz. 12:45 - 13:30.