Pojedynek ze smokiem wawelskim: Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
Nadchodzi długo wyczekiwana chwila. Biało-Zieloni wracają do gry w PKO Ekstraklasie na własnym boisku. W pierwszym domowym meczu na Stadionie Energa Gdańsk w sezonie 2019/2020 podopieczni Piotra Stokowca podejmą Wisłę Kraków.

Za Biało-Zielonymi pierwsza kolejka zmagań w ramach Ekstraklasy. Gdańszczanie zmierzyli się w Łodzi z miejscowym ŁKS-em. Pojedynki z beniaminkami w początkowej fazie rozgrywek nie należą do łatwych, o czym dotkliwie przekonali się piłkarze Piotra Stokowca. Choć ze stolicy przemysłu włókienniczego gdańscy gracze wrócili z punktem, to apetyty były bardziej rozbudzone. Biało-Zieloni stwarzali sobie wiele dogodnych sytuacji, jednak z opresji wyciągał łodzian bramkarz gospodarzy Michał Kolba. Również Dusan Kuciak miał ręce pełne roboty przy strzałach podopiecznych Kazimierza Moskala.

Wiślacy rozpoczęli nową kampanię ligową od falstartu. Krakowska drużyna uległa Śląskowi Worcław 0:1. W efekcie po pierwszej kolejce Biała Gwiazda znalazła się w strefie spadkowej.

Niedzielny mecz będzie dla Lechii czwartym pojedynkiem o stawkę w tym sezonie. Natomiast dla zawodników Macieja Stolarczyka spotkanie w Gdańsku będzie drugim tego rodzaju. Poprzednią kampanię ligową Biała Gwiazda rozpoczęła od zdobycia czterech punktów, podobnie jak Biało-Zieloni.

Niedzielny mecz będzie miał wyjątkowy wymiar dla kilku piłkarzy w obu klubach. Warto wspomnieć iż przed sezonem dołączyli do Wisły byli gracze Lechii – Michał Mak i Rafał Janicki, obaj z powodzeniem reprezentowali barwy zespołu z Trójmiasta. Z kolei w minionej rundzie koszulkę z bała gwiazdą na piersi przywdziewał Sławomir Peszko, który w bieżącym sezonie wrócił z wypożyczenia pod Wawelem nad Motławę.

Mecz Lechia Gdańsk – Wisła Kraków w niedzielę 28 lipca o godz. 17.30 na Stadionie Energa Gdańsk.

20181222TSCS6426