Kolejny przystanek na drodze do tytułu – zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Wisła Płock
Trzy punkty w tym meczu to plan minimum. Biało-Zieloni staną przed szansą by odegrać się za pechową porażkę z Zagłębiem Lubin. Jednak o wygraną trzeba będzie walczyć do ostatniej minuty, bowiem do Gdańska przyjeżdża Wisła Płock. Drużyna z Mazowsza w minionej kolejce grając w dziewiątkę pokonała Cracovię.

Poniedziałkowe spotkanie będzie posiadało szczególny wymiar dla kilku piłkarzy popularnych Nafciarzy. Bohaterowie sobotniego spotkania z Cracovią – Grzegorz Kuświk i Ariel Borysiuk spędzili w Biało-Zielonych barwach kilka sezonów. Podobnie jak Adam Dźwigała, natomiast Marcin Warcholak i Mateusz Szwoch występowali w drużynie lokalnego rywala Lechii – Arce Gdynia. Z pośród wymienionych piłkarzy kibice powinni bacznie obserwować Grzegorza Kuświka. Nowy nabytek Płockiej drużyny znakomicie zaaklimatyzował się w zespole i może stanowić w przyszłości silną konkurencję dla Giorgiego Merebaszwili, czy Ricardinho.

O ile w przypadku Lechii zimowe okno transferowe upłynęło w sposób niezauważony, o tyle w Wiśle doszło do istotnej roszady w składzie pierwszego zespołu w związku odejściem z drużyny Damiana Szymańskiego. Młody piłkarz trafił do rosyjskiego Achmata Grozny, natomiast jego obowiązki spadły na barki doświadczonego Dominika Furmana, którego wspomaga kolega z czasów gry w Legii Warszawa, Ariel Borysiuk.

Poprzedni tydzień był dla gdańskiej drużyny niczym jazda na kolejce górskiej. Biało-Zieloni awansowali do półfinału Pucharu Polski, pokonując na wyjeździe Górnika Zabrze. Na Arenie Zabrze strzały życia na gole zamienili Michał Mak i Tomasz Makowski. Drugi z wymienionych zawodników uchodzi za specjalisty od gry w Pucharze Polski. Szerokiej publiczności przedstawił się w meczu z Wisłą Kraków wygranym przez Lechię w konkursie rzutów karnych i zebrał za tamto spotkanie bardzo dobre recenzje. Regularnymi występami przekonuje do siebie zarówno trenera jak i kibiców.

Mniej szczęścia mieli Biało-Zieloni podczas wyjazdu do Lubina, gdzie miejscowe Zagłębie pokonało Lechię 2:1. Jedyną bramkę zdobył Jarosław Kubicki, natomiast ponownie zaangażowanie w ataku pokazał prawy obrońca gdańskiej  drużyny – Filip Mladenović. Serb okupił jednak występ żółtą kartką. To już siódme indywidualne upomnienie dla tego gracza, kolejne będzie oznaczać zawieszenie.

Dla Gdańskiej drużyny poniedziałkowy mecz będzie dziesiątą konfrontacją z Wisłą Płock. Dotychczasowa historia spotkań przemawia za Lechią. Biało-Zieloni zwyciężyli w pięciu meczach w dwóch triumfowali płocczanie, natomiast dwukrotnie padał wynik remisowy.

Mecz Lechia Gdańsk – Wisłą Płock odbędzie się w poniedziałek 11 marca o godz. 18.00 na Stadionie Energa Gdańsk.

 

 

2