Spotkanie o coś więcej niż trzy punkty - zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
Przed Biało-Zielonymi drugi mecz przed własną publicznością w rundzie wiosennej. Podopieczni Piotra Stokowca podejmą Wisłę Kraków. Dla obu drużyn nadchodzące spotkanie będzie miało niebagatelną stawkę. Lechia może umocnić się na pozycji lidera, natomiast Wisła przeskoczyć w tabeli lokalnego rywala Cracovię.

Lechia rozpoczęła rundę wiosenną od zwycięstwa nad Pogonią. Nieco mniej szczęścia mieli gdańszczanie na boisku w Kielcach. Biało-Zieloni choć byli stroną przeważająca wywieźli z południa Polski tylko jeden punkt. Choć mogliby do Gdańska powrócić z pełną pulą gdyby Flavio Paixao wykorzystał rzut karny.

Z dobrej strony zaprezentował się Konrad Michalak, który pod nieobecność Lukasa Haraslina wskoczył do podstawowego składu drużyny. W meczu z Koroną był motorem napędowym wielu akcji ofensywnych gdańskiego zespołu. Ważną informacją dla kibiców jest ta, że drużyna nie straciła bramki. Dla Dusana Kuciaka był to 10 mecz w bieżącej kampanii ligowej bez straty gola.

Nadchodzące spotkanie będzie pierwszym dla Jakuba Błaszczykowskiego w roli piłkarza Wisły Kraków na Stadionie Energa Gdańsk. Dotychczas pomocnik Białej Gwiazdy prezentował się na murawie obiektu w Letnicy jedynie w trykocie reprezentacji Polski. Wystąpił między innymi w meczach z Czechami, czy Meksykiem. Jakub Błaszczykowski przyjedzie do Gdańska podbudowany zwycięską bramką zdobytą w meczu ze Śląskiem Wrocław.

Sobotnie spotkanie będzie również posiadało duży ciężar gatunkowy dla Sławomira Peszki. Pomocnik Wisły został wypożyczony do krakowskiego klubu z Lechii Gdańsk. W Biało-Zielonych barwach rozegrał w bieżącym sezonie tylko jedno spotkanie – przeciwko Jagielloni Białystok. W tamtym spotkaniu otrzymał czerwoną kartkę, w efekcie, której pauzował przez trzy miesiące. W efekcie nie powrócił już do drużyny Piotra Stokowca. Zatem wypożyczenie do zespołu ze stolicy Małopolski może być doskonałą okazją do regularnej gry w lidze.

Lechia w bieżącej kampanii jest jedyną drużyną w LOTTO Ekstraklasie, która nie doznała goryczy porażki na własnym boisku. Gdańszczanie posiadają w dorobku osiem zwycięstw i trzy remisy. Natomiast Wisła jest zespołem mogącym poszczycić się dobrą statystyką meczów na wyjeździe. Krakowianie w delegacji odnieśli cztery zwycięstwa, jeden remis, oraz sześć porażek.

Historia rywalizacji Wisły z Lechią łaskawsza jest dla piłkarzy z Małopolski. Zawodnicy Białej Gwiazdy odnieśli dwadzieścia pięć zwycięstw nad Lechią, natomiast Biało-Zieloni triumfowali w piętnastu meczach. Natomiast dwanaście spotkań kończyło się wynikami remisowymi.

wkk

Bilety dostępne na www.lechia.pl/bilety