Rozpoczynamy grę w grupie mistrzowskiej. Zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Przed kibicami najważniejszy okres w sezonie. Rozpoczyna się rywalizacja w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. W sobotę pierwsza odsłona zmagań. Na Stadionie Energa Gdańsk Lechia podejmie Piasta Gliwice. To drugie spotkanie obu drużyn na przestrzeni trzech tygodni. W poprzednim meczu górą byli Biało-Zieloni.

Każde spotkanie Lechii w rundzie finałowej, będzie niczym przysłowiowy mecz o sześć punktów. Gdańszczanie przystępują do drugiej rundy zmagań z identycznym dorobkiem punktowym jak Legia Warszawa. Za sprawą korzystniejszego bilansu bramkowego Biało-Zielonym udało się zachować pozycję lidera. Jednak w każdym spotkaniu podopieczni Piotra Stokowca nie tylko będą musieli spoglądać pod nogi, ale także oglądać się za siebie. Bowiem Legia dowodzona przez Aleksandara Vukovicia, to zupełnie inna drużyna, niż ta gdy na ławce rezerwowych stołecznego klubu zasiadał Ricardo Sa Pinto.

Historia spogląda łaskawym okiem na Biało-Zielonych. W dotychczasowej rywalizacji z Piastem gdańszczanie wygrali w 20 meczach 8 razy padał wynik, natomiast w 12 spotkaniach triumfowała drużyna Piastunków. W ostatnich pięciu spotkaniach rozgrywanych na Stadionie Energa Gdańsk Lechia zwyciężała 4 krotnie, a raz lepsza była ekipa z Górnego Śląska. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji, bowiem w pięciu spotkaniach sympatycy obu drużyn zobaczyli 17 goli.

Piast przyjedzie do Gdańska podbudowany zwycięstwem nad Koroną Kielce. Drużyna z Gliwic pokonała Koronę 4:0, a jedną z bramek zdobył wychowanek gdańskiego klubu Marcin Pietrowski. Gdańszczanie natomiast będą chcieli udowodnić, że spotkanie z Cracovią to wyjątek. Wyjazdy do stolicy Małopolski wyjątkowo nie służą w tym sezonie podopiecznym Piotra Stokowca – z Wisłą Biało-Zieloni przegrali 2:5, natomiast z zespołem Pasów 2:4. Chlubnym wyjątkiem był pojedynek z Białą Gwiazdą w Pucharze Polski, który Lechia zwyciężyła po rzutach karnych, a pełnym blaskiem rozbłysła gwiazda Tomasza Makowskiego, który w miarę upływu czasu stał się jednym z kluczowych piłkarzy w zespole Piotra Stokowca.

Mecz Lechia Gdańsk – Piast Gliwice w sobotę o godz. 15.30 na Stadionie Energa Gdańsk.

107664_2016_10_23_lechia_020_grzegorz_mehring_wwwgdanskpl.JPG
 
Bilety dostępne na: bilety.lechia.pl