Mecz na szczycie – zapowiedź spotkania Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Ligowa rywalizacja w grupie mistrzowskiej nabiera rumieńców. Przed kibicami jedno z najważniejszych spotkań w sezonie, w którym wicelider rozgrywek zmierzy się z liderem. Obie drużyny wiedzą, że zdobycie kompletu punktów w tym spotkaniu może znaczenie przybliżyć je do tytułu Mistrza Polski.

Spoglądając na nadchodzący mecz przez pryzmat dotychczasowych pojedynków w lepszej sytuacji przed sobotnim spotkaniem znajduje się Legia Warszawa. Stołeczny klub wygrał z Lechią 30 raz, Biało-Zieloni triumfowali jedynie w 13 spotkaniach, 11 razy obie drużyny schodziły z placu gry z wynikiem remisowym. Od czasu powrotu Lechii do Ekstraklasy w 2008 roku, gdański zespół wygrał z Legią jedynie w 7 spotkaniach. Ostatni raz blisko trzy lata temu. Dla odmiany Legia, w ciągu ostatnich 10 sezonów triumfowała nad gdańszczanami w 15 spotkaniach. Jednak od początku występów na Stadionie Energa Gdańsk Lechii czterokrotnie wygrywała z Legią na własnym boisku. Notując jeden z najlepszych okresów w historii pojedynków pomiędzy tymi zespołami.

W warszawskiej drużynie doszło w ostatnim czasie do przetasowania na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Ricardo Sa Pinto został zastąpiony przez Aleksanadra Vukovicia. Serbski pomocnik rozegrał ponad 150 spotkań w barwach Legii, także jego niemal cała trenerska kariera wiąże się z pracą w zespole z Łazienkowskiej. Aleksandar Vuković, pełnił już funkcję trenera zespołu młodzieżowego, asystenta trenera, a także dwukrotnie pełnił rolę pierwszego szkoleniowca. Obecnie pełni tą funkcje po raz trzeci.

W meczu przeciwko Piastowi trener Piotr Stokowiec dał szansę występu Mateuszowi Żukowiemu i Tomaszowi Makowskiemu. Obaj piłkarze znajdują się w orbicie zainteresowań trenera reprezentacji Polski U-20 Jacka Magiery, który powołał ich do szerokiej kadry na majowo-czerwcowe mistrzostwa świata, które odbędą się w naszym kraju. Ewentualny dobry występ tych piłkarzy przeciwko Legii znacząco mógłby zwiększyć ich szanse na powołanie do ścisłej kadry na nadchodzącą imprezę.

Mecz Lechia Gdańsk – Legia Warszawa odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o godz. 20.30 na Stadionie Energa Gdańsk.

 

201172_2017_03_19_lechia_legia_052_grzegorz_mehring_wwwgdanskpl.JPG
Bilety dostępne na: bilety.lechia.pl/