Zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok

To będzie ostatni akord bieżącego sezonu. Na Stadionie Energa Gdańsk Lechia podejmie Jagiellonię. Gdańszczanie staną przed szansą na czwarte z rzędu zwycięstwo nad Dumą Podlasia.

Niezwykle miła informacja dotarła do Gdańska w poniedziałek. W kadrze ogłoszonej przez trenera Jacka Magierę na Mistrzostwa Świata U-20 znalazł się Tomasz Makowski. Pomocnik Lechii to jedno z największych objawień bieżącego sezonu. Młody zawodnik zagrał w 20 meczach ligowych oraz 6 spotkaniach w Pucharze Polski, w których zdobył 2 bramki. Niedzielny mecz będzie dla niego ostatnią szansą w tym sezonie na zdobycie gola w spotkaniu o ligowe punkty.

Drużyna z Białegostoku traci obecnie do Lechii dziesięć oczek. Biało-Zieloni za sprawą zdobycia Pucharu Polski mają pewne miejsce w europejskich pucharach, natomiast Jagiellonia cały czas nie jest pewna gry w kwalifikacjach do Ligi Europy. Zespół Ireneusza Mamrota będzie musiał w meczu z Lechią nie tylko spoglądać w stronę bramki Dusana Kuciaka, ale również zerkać za siebie. Za plecami Jagiellonii czai się silna grupa pościgowa w postaci Cracovii i Zagłębia Lubin. Białostoczanie wyprzedzają Pasy za sprawą korzystniejszego bilansu bramkowego, natomiast nad Miedziowymi posiadają dwa punkty przewagi.

Jagiellonia pod względem liczby zwycięstw na wyjeździe plasuje się na trzecim miejscu wśród zespołów z grupy mistrzowskiej. Więcej triumfów w delegacji posiada jedynie Legia Warszawa, która na obcych boiskach wygrywała w 10 meczach.

Historia spotkań Lechii z Jagiellonią bardziej sprzyja gospodarzom niedzielnego meczu. Biało-Zieloni odnieśli nad drużyną z Białegostku 21 zwycięstw w 8 padł wynik remisowy, natomiast 9 pojedynków zakończyło się triumfem Dumy Podlasia.

Mecz Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok w niedzielę 19 maja o godz. 18.00 na Stadionie Energa Gdańsk.

Autor: Grzegorz Mehring /www.gdansk.pl.

 

Bilety: bilety.lechia.pl