Zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Przed świąteczną przerwą piłkarze LOTTO Ekstraklasy rozegrają jeszcze jedną ligową kolejkę. Na zakończenie tegorocznych zmagań Lechia Gdańsk podejmie na Stadionie Energa Gdańsk Górnika Zabrze.

Biało-Zieloni będą chcieli podtrzymać znakomitą serię ligowych spotkań bez porażki na własnym boisku. Zespół Piotra Stokowca na Stadionie Energa Gdańsk odniósł sześć zwycięstw i trzy remisy. Jedynie Lech, Piast i Pogoń mogą poszczycić się sześcioma zwycięstwami w lidze na swoim boisku.

Sobotni mecz będzie niezwykle ważny dla Flavio Paixao, bowiem Portugalczyk zmierzy się w bezpośrednim pojedynku z Hiszpanem Igorem Angulo. Obaj zawodnicy rywalizują o tytuł króla strzelców LOTTO Ekstraklasy. Przed pierwszym gwizdkiem na prowadzeniu jest hiszpański zawodnik, który posiada w dorobku 12 trafień. Jedną bramką mniej legitymuje się portugalski napastnik Biało-Zielonych. Jednak gracz Lechii musi z wielką uwagą oglądać się za siebie, bowiem tyle samo bramek z podopieczny Piotra Stokowca posiada Zdenek Ondrasek z Wisły Kraków, zaś jedno trafienie mniej ma w dorobku jedyny polski piłkarz w tym towarzystwie – Marcin Robak.

Warto zauważyć, że w zespole z Zabrza występuje jedynie trzech zagranicznych piłkarzy. Wszyscy pochodzą z Hiszpanii, to wspomniany wcześniej Igor Angulo, Jesus Jimenez i Dani Suarez. Co istotne wszyscy wymienieni piłkarze zajmują trzy pierwsze miejsca wśród najskuteczniejszych graczy Górnika Zabrze w bieżącym sezonie.

Kibice Lechii w najbliższym meczu będą szczególnie liczyli na takich piłkarzy jak Lukas Haraslin, czy Jarosław Kubicki. Obaj zawodnicy wykonują niezwykle ciężką pracę, która przynosi na boisku duże efekty. Ponadto w meczu z Legią Warszawa z dobrej strony zaprezentował się Tomasz Makowski. Młody zawodnik ma za sobą bardzo udaną rundę i dobry występ przeciwko Górnikowi byłby potwierdzeniem wysokiej dyspozycji, a także dał mu komfort podczas przygotowań do kolejnej rundy rozgrywek.

Z kolei kibice Górnik będą liczyli na to iż ich zespołowi uda wydostać się ze strefy spadkowej. Podopieczni trenera Marcina Brosza w ostatnich czterech spotkaniach doznali trzech porażek i zanotowali jeden remis. Symptomem poprawy w grze Górnika był remis w meczu z Arką Gdynia. Zabrzanie posiadają punkt straty do bezpiecznej 14 pozycji na, której znajduje się Śląsk Wrocław.

Historia meczów pomiędzy Lechią i Górnikiem przemawia za zespołem z Górnego Śląska. Lechia w dwunastu spotkaniach pokonała klub z Zabrza w osiemnastu doznała porażki, natomiast w trzynastu padał wynik remisowy.

Mecz Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze w sobotę 22 grudnia o godz. 18.00 na Stadionie Energa Gdańsk.

Bilety dostępne na: www.lechia.pl/bilety