Maraton Sierpniowy 2018
Już 25 sierpnia przy Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. To już X edycja wydarzenia. W wyścigu weźmie udział ponad 1000 zawodników z całego świata.
94157

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to cykliczne wydarzenie organizowane przy Stadionie Energa Gdańsk, już od 2011 roku wpisane w kalendarz międzynarodowych imprez dla wrotkarzy na całym świecie. W imprezie może wziąć udział każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek.

W zależności od umiejętności oraz poziomu wytrenowania należy wybrać jeden z trzech dystansów:

  • fitness ( 10 730 m),
  • półmaraton ( 21 230 m),
  • maraton ( 42 230 m).

Impreza obejmuje zarówno teren stadionu, tor wrotkarski jak i przyległe ulice, po których poruszają się zawodnicy. W ostatniej edycji Maratonu wzięło udział blisko tysiąc uczestników reprezentujących różne kategorie wiekowe oraz startujących na kilku dystansach. Na stałe w historii maratonu zapisała się najmłodsza uczestniczka - 4 letnia Julka, która swoją kondycją zawstydziła konkurentów. Imprezę zwieńczy uroczysta ceremonia wręczenie nagród.

W dniu Maratonu, tj. 25 sierpnia, parking P5 będzie zamknięty. Ponadto, wjazd na parking P4 będzie możliwy tylko częściowo (przez P3 od strony torów). Dla gości dostępny będzie parking P3. Nowe zasady parkowania przy Stadionie Energa Gdańsk dostępne tutaj. 

2018 Sierpniowy parkingi

Formularz rejestracyjny dostępny tutaj.