Lechia Gdańsk - Lech Poznań

34. kolejka Grupa A

Klub z Bułgarskiej będzie kolejnym domowym rywalem Lechii Gdańsk. Podobnie jak przed rokiem do Gdańska przyjeżdżają najmocniejsi i najatrakcyjniejsi przeciwnicy.

k bilet online

W tym roku Lech Poznań stracił już szanse na jedno trofeum. W finale Pucharu Polski Kolejorz przegrał z Legią Warszawa 1:2. Dlatego podopieczni Macieja Skorży całe swoje siły rzucą na front ligowy gdzie mają cały czas realną szansę aby przeskoczyć Legię Warszawa i zdobyć Mistrzostwo Polski. Gdańsk dla nikogo w lidze nie jest łatwym terenem ale Lech pokazuje, że lubi i potrafi grać na PGE Arena. W zeszłym sezonie pokonał tu Lechię aż 1:4 w rundzie zasadniczej w tym sezonie zaś Biało - Zieloni ulegli Kolejorzowi 1:2. Piłkarze Lecha mają całej piłkarskiej Polsce coś do udowodnienia. Będą chcieli pokazać, że tak słabe mecze jak ten z Błękitnymi Stargard Szczeciński to wypadki przy pracy a prawdziwe oblicze Kolejorza jest zupełnie inne. Lech może zagrać w Gdańsku tak jak w Pucharze Polski z Błękitnymi lub jak przed własną publicznością z Legią Warszawa. Kiedy tylko zostawi się tej drużynie za dużo miejsca na boisku może być ona niezwykle groźna. Olbrzymim autem Lecha jest młodość, Maciej Skorża dysponuje zawodnikami o wielkim potencjale jak Karol Linetty czy Dawid Kownacki.

Lechia będzie liczyła na powtórkę meczu z zeszłego roku kiedy w Grupie Mistrzowskiej pokonała Kolejorza u siebie 2:1. Wtedy obie bramki strzelił Zaur Sadajew, dziś ten piłkarz będzie mógł wpisać się na listę strzelców ale jako gracz Lecha Poznań. Występy w barwach Lechii pamięta też inny piłkarz z Poznania Łukasz Trałka, który dziś jest jednym z kluczowych zawodników drugiej linii Kolejorza zaś jako zawodnik Biało - Zielonych debiutował w Reprezentacji Polski.

Pierwszy gwizdek sędziego w meczu Lechia Gdańsk - Lech Poznań w niedzielę 24 maja o 18.00. 

Paweł Plecha

Menu serwowane podczas otwarcia strefy

Menu serwowane podczas otwarcia strefy - pdf

 

Dojście do Fun Areny:

Uprzejmie informujemy, że w dniu meczu dojście do FUN ARENY (Escaperooms, PitStop, NoGravity, Zoltar Apokalipsa, Wystawa klocków lego), będzie możliwe od ul. Marynarki Polskiej (od przystanków tramwajowych PGE Arena) i dalej bramą nr 10. 

Dojście do FUN ARENY od strony ul. Żaglowej / Amber Expo - będzie niemożliwe.