Zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok

Ligowa rywalizacja powoli zaczyna nabierać rytmu. Przed Biało-Zielonymi drugie spotkanie w ramach PKO Ekstraklasy na Stadionie Energa Gdańsk. Nad Motławę przyjeżdża Jagiellonia. Białostocki klub stanie przed szansą, by zrewanżować się Lechii za porażkę w finale Pucharu Polski.

Przed poniedziałkowym spotkaniem Lechia ma punkt przewagi nad Jagiellonią. Biało-Zieloni odnieśli w niedzielę pierwsze ligowe zwycięstwo – z Wisłą Płock. Bohaterami tamtego spotkania byli Artur Sobiech oraz powracający po kontuzji Rafał Wolski. Obaj zawodnicy wpisali się na listę strzelców i walnie przyczynili się do premierowego zwycięstwa w nowej kampanii.

Wiodącą rolę w zespole Jagielloni odgrywa Jesus Imaz. Były gracz Wisły Kraków zdobył w tym sezonie dwie bramki, i jedną asystę. Tym samym daje mu to pierwsze miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej, w bieżącej kampanii ligowej, wśród wszystkich piłkarzy w zespole Ireneusza Mamrota.

Natomiast w gronie zawodników Lechii tradycyjnie pierwsze skrzypce gra Flavio Paixao. Napastnik Lechii Gdańsk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców podczas meczu z Brondby.

W dotychczasowych konfrontacjach Biało-Zielonych z Dumą Podlasia 21 razy górą byli piłkarze Lechii, 9 razy zwyciężyła Jagiellonia, natomiast 8 spotkań kończyło się wynikami remisowymi.

Mecz Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok w poniedziałek 12 sierpnia o godz. 18.00 na Stadionie Energa Gdańsk.

lechia.JPG