Konferencja „Ze sportem na tak!”
Jak zachęcić, utrzymać i rozwijać młodzież w sporcie? Odpowiedź na to pytanie poznają uczestnicy konferencji „Ze sportem na tak!”, która odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk 18 kwietnia 2019 roku.

Konferencja „ze sportem na TAK! Czyli jak zachęcić, utrzymać i rozwijać młodzież w sporcie” ma za zadanie poruszyć temat kształtowania pasji u dzieci i młodzieży. W dzisiejszych czasach zabawy na świeżym powietrzu zostały w dużym stopniu zastąpione przez najnowsze technologie. Tymczasem aktywne spędzanie czasu i ruch są niezbędne do prawidłowego rozwoju młodych. Jak zachęcić ich do dbania o swoje zdrowie i rozwój od najmłodszych lat?

Szereg specjalistów, wśród których wymienić można m.in. sportowców, trenerów i animatorów sportu podzieli się wiedzą i doświadczeniem oraz zainspiruje do zaangażowania w rozwój najmłodszych.  Na licznych panelach dyskusyjnych poruszone zostaną kwestie takie jak kształtowanie świadomości na temat współczesnego prowadzenia i aktywizacji dzieci w sporcie. Omówione zostaną także aktualne problemy i przeszkody z którymi zmagać się mogą przyszli zawodnicy.

W gronie prelegentów znaleźli się m.in. trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec, Krzysztof Guzowski, Jacek Magiera, Maciej Kacprzak, Piotr Januchta oraz Paweł Habrat. Podczas swoich wystąpień skupią się przede wszystkim na trzech aspektach:

  • rozwój młodzieży w sporcie.
  • zachęcenie dziecka do uprawiania sportu,
  • utrzymanie dziecka w środowisku sportowym i proces przejścia z juniora do seniora,

Konferencja odbędzie się 18 kwietnia 2019 roku w jednym z najpiękniejszych miejsc na bursztynowej arenie – ATOM Clubie z widokiem na murawę. Wydarzenie jest organizowane przez Lechię Gdańsk wraz z Akademią i Fundacją Lechii.

Bilety można zakupić TUTAJ.

Konferencja 1