Amber Fest 2019. Piąta edycja Pomorskiego Święta Piwa już 7 września!
W sobotę, 7 września, na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się piąta edycja jednego z największych festiwali piwnych w całej Polsce. Amber Fest 2019 tradycyjnie połączony będzie z premierą nowego stylu z kultowego browaru. Nie zabraknie też innych atrakcji.

Pomorskie Święto Piwa to prawdziwa gratka przede wszystkim dla amatorów złotego napoju, którzy mogą próbować miejscowych smaków w wyjątkowej atmosferze. Festiwal połączony jest z jarmarkiem produktów regionalnych. Lokalni producenci żywności prezentują na stoiskach dania charakterystyczne dla Pomorza, w tym m.in. oryginalne sery, mięsa, pieczywa oraz miody. Tradycyjnie odbędzie się również premiera nowego stylu z repertuaru Browaru Amber. Przygotowano także pokazy warzenia piwa, live cooking oraz animacje dla najmłodszych.

Uczestnicy spragnieni kulinarnych wrażeń będą mogli spróbować dań z różnych części świata. Wszystko za sprawą aż trzydziestu restauracji na kółkach, które będą czekać na gości w ramach towarzyszącego imprezie zlotu foodtrucków.

Nieodłącznym elementem festiwalu jest muzyka. W tym roku dla uczestników Amber Festu wystąpią Etna Kontrabande, LaYo, Made in Poland oraz Zespół MOON. Koncerty będą rozbrzmiewać na scenie pod Stadionem Energa Gdańsk od godz. 17:00 aż do północy.

Dla wszystkich, którzy chcieliby przeżyć to wydarzenie w najbardziej wyjątkowych warunkach, organizatorzy przygotowali Pakiet Biesiadnika. W jego skład wchodzą między innymi specjalne miejsca w komfortowym namiocie festiwalowym znajdującym się tuż przy scenie, grill oraz piwny open bar.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli Prezydent Miasta Gdańska - gdansk.pl oraz Samorząd Województwa Pomorskiego.

FFF