Zawody pługów odśnieżnych przy Stadionie Energa Gdańsk
22 lutego kierowcy z całego świata wezmą udział w rywalizacji pługów odśnieżnych na specjalnie przygotowanym torze przy bursztynowym stadionie. W zawodach będą liczyły się umiejętności, szybkość i stan pojazdu. Wstęp bezpłatny!

W konkursie rywalizować będzie 20 mistrzów kierownicy, którzy wcześniej wygrali eliminacje w swoich krajach. Zawody będą składać się z możliwie najszybszego i bezbłędnego przejechania 1-kilometrowej pętli oraz pokonania różnych przeszkód. Trasa będzie obejmowała slalom między stożkami, szybkie podejście do przesuwnej płyty i przesunięcie obiektu do wyznaczonego miejsca. Sędziowie będą oceniać umiejętności prowadzenia pojazdu, czas przejazdu oraz stan techniczny pługu.

Zawodnicy reprezentujący kraje członkowskie PIARC będą poruszali się jednocześnie w pętli w kilkuminutowych odstępach. Szacowany czas pokonania pętli to 6-7 minut. Rywalizacja pługów organizowana jest w ramach XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego, który odbędzie się w dniach 20-23 lutego w pobliskim Amber Expo.