Mikołaje na motocyklach wyruszą spod Stadionu Energa Gdańsk
XV edycja największej mikołajowej parady w Europie

Od 15 lat pomagają dzieciom. Co roku zbierają fundusze na posiłki i świąteczne upominki dla najmłodszych. Bohaterowie w strojach Mikołajów po raz kolejny pojawią się przy gdańskim stadionie i w wyjątkowej oprawie przejadą ulicami Trójmiasta. Największa motocyklowa parada w Europie już 3 grudnia.

Skąd pomysł?

Akcja powstała w 2003 roku, kiedy na trójmiejskie ulice wyjechało 9 motomikołajów. Od tego czasu, z roku na rok, idea stawała się coraz bardziej znana. W kolejnych latach liczba motocyklistów rosła w zawrotnym tempie od kilkudziesięciu, setek do niemal dwóch i pół tysiąca maszyn. Uczestnicy parad co roku przebierają się za Mikołajów, Elfy i Śnieżynki, a swoje motocykle zamieniają w renifery, skutery śnieżne, a nawet sanie.

Wszystko z myślą o dzieciach

To nie jest zwykły przejazd. Dla organizatorów najważniejsza jest idea, czyli pomoc potrzebującym dzieciom. Dzięki zbiórkom prowadzonym podczas wydarzenia mogą fundować posiłki dla dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego czy docierać z podarunkami do małych pacjentów przebywający w trójmiejskich szpitalach. W zeszłym roku udało się w ten sposób zebrać ponad 70 tys. złotych.

Bardzo się cieszymy, że nasz stadion po raz kolejny znalazł się na trasie tego wyjątkowego przejazdu. To niezwykle barwna inicjatywa, dzięki której możemy poczuć świąteczny klimat i przede wszystkim pomóc tym, którzy tego potrzebują. Mamy nadzieję, że w tym roku również uda się zebrać rekordową sumę. Zachęcamy do przybycia pod stadion i wsparcia akcjimówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk

Motocykliści będą zbierali się na parkingu P5 przy gdańskim stadionie już od godziny 9:00, a o 11:00 wyruszą w stronę Gdyni. Pokonają łącznie 26 km jadąc trasą przebiegającą przez centrum każdego z miast. Metą przejazdu będzie parking przy gdyńskim Akwarium.