Mecz towarzyski Polska-Czechy
2018-11-15

Zapadła decyzja o organizacji jesiennych meczy towarzyskich Reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni zmierzą się na Stadionie Energa Gdańsk z reprezentacją Czech 15 listopada 2018 r.

Biało-Czerwoni zagrają na Stadionie Energa Gdańsk już po raz ósmy. Dotychczasowy bilans kadry na obiekcie w Letnicy wynosi dwa zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. Po raz ostatnim reprezentacja Polski zagrała na gdańskim stadionie w listopadzie ubiegłego roku z Meksykiem.

Spotkanie towarzyskie na Stadionie Energa Gdańsk będzie poprzedzało wyjazdowy mecz z Portugalią w ramach Ligi Narodów UEFA. Przypomnijmy, że Polska znajduje się w najwyżej sklasyfikowanej w rozgrywkach Dywizji A. Natomiast Czechy, na podstawie rankingu UEFA uplasowali się w Dywizji B.

Listopadowy mecz z Czechami będzie 27 konfrontacją z naszym południowym sąsiadem. Historyczny bilans spotkań każe upatrywać w Czechach faworytów spotkania. Polacy zwyciężali dotychczas w ośmiu pojedynkach, Czesi w trzynastu grach, zaś w pięciu meczach padał wynik remisowy.

Największymi gwiazdami współczesnej reprezentacji Czech są występujący w linii pomocy Antonin Barak z Udinese Calcio, oraz napastnik Romy Patrick Schick. Pierwszy z wymienionych piłkarzy to jeden z najlepszych strzelców drużyny z Udine. Urodzony w Pribramie zawodnik w bieżącej kampanii ligowej zdobył dla swojej drużyny sześć goli. Natomiast Patrick Schick zdobył dla klubu ze stolicy Włoch jedną bramkę w aktualnych rozgrywkach Serie A.

Czechy w dotychczasowej historii zagrały zaledwie raz na Mistrzostwach Świata. Drużyna z takimi piłkarzami w składzie jak Jan Koller, Pavel Nedved, czy Petr Cech, wystąpiła na turnieju w Niemczech w 2006 roku. Zespół prowadzony przez Karela Brucknera, odpadł z turnieju już po fazie grupowej. Czesi zwyciężyli jedynie w pierwszym meczu ze Stanami Zjednoczonymi 3:0, natomiast w kolejnych przegrali dwukrotnie 0:2 z Ghaną i Włochami.

Sprzedaż biletów na spotkanie prowadzi PZPN poprzez oficjalną stronę www.

pzpn