Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz
19 maja 2018 r., godz. 18.00, 37. kolejka Ekstraklasy

Po raz ostatni w sezonie 2017/2018 wybiegną na boisko piłkarze Lechii Gdańsk. W meczu kończącym ligową rywalizację gdańszczanie podejmą Sandecję Nowy Sącz. Spotkanie, będzie upływało pod znakiem pożegnań. Biało-Zieloni pożegnają przed letnią przerwą kibiców, natomiast Sądeczanie pożegnają się z Ekstraklasą.

Mecz, który odbędzie się w najbliższą sobotę na Stadionie Energa Gdańsk mógł nieść za sobą ładunek olbrzymich emocji. Tak się jednak nie stanie. Wszystko za sprawą rozstrzygnięć, które miały miejsce w 36. kolejce. LOTTO Ekstraklasy. Gdańszczanie dzięki bezcennemu remisowi w Szczecinie zapewnili sobie ligowy byt na kolejny sezon. Natomiast podopieczni Kazimierza Moskala po porażce z Cracovią stracili nawet matematyczne szanse na utrzymanie w elicie. Myli się jednak ten, kto myśli, że obie drużyny nie będą miały w Gdańsku o co walczyć.

Biało-Zieloni muszą odzyskać nadszarpnięte zaufanie ze strony własnych kibiców. Od początku rundy, aż do derbowego pojedynku z Arką, gdańscy piłkarze nie byli w stanie odnieść zwycięstwa nad ligowym rywalem. Przełamanie przyszło wraz z wygraną nad lokalnym konkurentem. Od tego czasu, komplet punktów zespół Piotra Stokowca zdobył tylko dwukrotnie: w rewanżowym starciu z Żółto-Niebieskimi, oraz w arcyważnym meczu z Piastem Gliwice. Dlatego zwycięstwo nad Sandecją pozwoli nieco osłodzić ten gorzki sezon.

Gdańscy piłkarze mają również o co walczyć indywidualnie. W szerokiej kadrze na mundial znalazł się Sławomir Peszko. Pomocnik Lechii ma świadomość, że uwaga selekcjonera reprezentacji będzie podczas tego meczu skierowana szczególnie na niego. Ponadto, Biało-Zieloni będą walczyli o uznanie w oczach trenera Piotra Stokowca, który w letnim okresie przygotowawczym będzie tworzył zespół na kolejny sezon.

Natomiast piłkarze Sandecji Nowy Sącz będą chcieli godnie pożegnać się z LOTTO Ekstrakalasą. Przypomnijmy, że beniaminek swoje ligowe spotkania rozgrywał przez cały sezon poza Nowym Sączem. Domowe mecze Sandecji odbywały się na boisku w Niecieczy, zaś w ostatniej kolejce podopieczni Kazmierza Moskala jako gospodarze zagrali w Mielcu.

Gdańscy kibice przed kolejnym meczem będą mogli szczególnie liczyć na Patryka Lipskiego. Były piłkarz Ruchu Chorzów pod okiem trenera Stokowca rozwija skrzydła, stając się wiodącym graczem formacji ofensywnej. Młody gracz posiada dobre warunki motoryczne, próbuje również rozgrywać piłkę. Natomiast jego znakiem rozpoznawczym stają się świetne uderzenia z dystansu. Właśnie jego odważny strzał w meczu z Pogonią dał Lechii bezcenny punkt w walce o utrzymanie.

W zespole Kazimierza Moskala na kilka ciepłych słów zasłużył. Aleksandar Kolev. Środkowy napastnik drużyny z Nowego Sącza zdobył w bieżącym sezonie 7 bramek, do których dołożył 6 asyst. Razem z Filipem Piszczkiem zdobyli blisko połowę trafień, które w trwającej kampanii ligowej zdobyli gracze z sądeckiej drużyny.

Dotychczas w debiutanckim sezonie piłkarze Sandecji odnieśli 6 zwycięstw, 14 remisów i 16 porażek. Pod względem liczby zwycięstw gracze trenera Moskala legitymują się najgorszym bilansem w lidze. Natomiast więcej porażek w trakcie sezonu od beniamina Ekstraklasy odniosła tylko drużyna Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, która przegrywała 18 razy.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Lechia Gdańsk – Sandecja Nowy Sącz? Odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotę 19 maja o godz. 18.00 na Stadionie Energa Gdańsk.

37 kolejka LOTTO Ekstraklasy, Godzina 18.00, Stadion Energa Gdańsk
Bilety: bilety.lechia.pl