Lechia Gdańsk - Lech Poznań
13. kolejka Ekstraklasy  

Ekstraklasa wróciła do gry po przerwie na mecze reprezentacji. Za Biało-Zielonymi trudny wyjazd do Warszawy. Jednak meczu z Legią gdańscy piłkarze nie mogą zaliczyć do udanych. Podopieczni Adama Owena przegrali jedną bramką. W najbliższą sobotę będą mieli szansę na rehabilitacje, bowiem na Stadion Energa Gdańsk przyjeżdża lider rozgrywek, Lech Poznań. 

Za Adamem Owenem dwa mecze w roli szkoleniowca Lechii. W debiucie nowy trener odniósł zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin, które w tym sezonie prezentuje wysoką formę. Jednak w Warszawie nie udało się gdańszczanom powtórzyć zwycięstwa, choć przez długi czas byli stroną przeważającą na boisku. W kolejnym meczu przeciwko Lechowi Poznań, gdańscy piłkarze staną przed szansą, by powiększyć liczbę zwycięstw przed własną publicznością.

Poznański zespół w bieżącym sezonie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Podopieczni trenera Nenada Bjelicy prezentują równą i wysoką formę. Podobnie jak Zagłębie Lubin i Górnik Zabrze należą do czołowych drużyn w bieżących rozgrywkach. Lech do Gdańska przyjedzie jako lider rozgrywek. Zespół z Wielkopolski w obecnym sezonie 6 spotkań wygrał, 4 zakończyły się wynikami remisowymi, zaś w 2 górą byli rywale.

Mecz Lechia Gdańsk - Lech Poznań w sobotę 21 października o godz. 20.30 na Stadionie Energa Gdańsk.

Autor: Paweł Plecha