Dokop trenerowi, pomóż dzieciakowi!
Kto z nas nie marzy, żeby dać wycisk tym, którzy zawsze powtarzali nam podczas ćwiczeń: daj z siebie więcej, nie ociągaj się, jeszcze tylko trochę! Dokop trenerowi, pomóż dzieciakowi to akcja, w której każdy może nie tylko odwrócić role z trenerem, ale także zrobić przy okazji coś dobrego. 20 maja od 9.00 do 16.00 na Stadionie Energa Gdańsk 5 trenerów personalnych podejmie wyzwanie, które rzucą im darczyńcy wpłacający datki dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza. Im więcej pieniędzy trafi na konto hospicjum, tym więcej ćwiczeń będą musieli wykonać trenerzy z Active Life.

Zbiórka pieniędzy będzie trwać od 30 kwietnia do 13 maja. Wpłaty można kierować na nr konta: 22 1540 1098 2001 5562 3339 0007. (Fundacja Hospicyjna, Boś Bank SA I/Gdańsk) Kod SWIFT do wpłat zagranicznych: EBOSPLPW089

20 maja, tydzień po zamknięciu zbiórki, na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się docelowe spotkanie trenerów i kibiców, którzy będą mogli w trakcie tzw. „happy hour” włączyć się w wykonywanie ćwiczeń i realizowanie wyzwania. Wstęp na wydarzenie jest otwarty dla wszystkich i bezpłatny.

Jakiego rodzaju ćwiczenia będą wykonywać trenerzy? W zależności od zebranej kwoty będą to różne dystanse. Jeśli uda im się zebrać 6091 zł i więcej pokonają dystans podwójnego Ironmana-360 km na trenażerach kolarskich, 84,4 km biegu, 1000 pompek, 1000 padnij/powstań, 1000 przysiadów/wyskoków, 2000 x podskoków na skakance, 20 minut pracy na linach treningowych (battleropse) i skoczą z 50m na bungee.

Zbiórka pieniędzy ma na celu umożliwienie zakupienia sprzętu medycznego, który jest niezbędny w opiece na pacjentami Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza, które prowadzi Fundacja Hospicyjna. Każde zebrane 1000 zł umożliwia zakup stacjonarnego ssaka medycznego, używanego niemal w każdym z 40 domów podopiecznych hospicjum. Kwota 2500 zł wystarczy na zakup przenośnego ssaka medycznego, który jest potrzebny małym pacjentom, gdy chcą wyjść na zewnątrz, np. na badania lub spacer. 2500 zł to również koszt zakupu stacjonarnego koncentratora tlenu, z którego wsparcia okresowo korzysta ponad połowa dzieci z hospicjum.

Domowe Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza opiekuje się dziećmi, które najczęściej chore już się rodzą: z dziecięcym porażeniem mózgowym, jedną z niezliczonej ilości chorób genetycznych, wadami wrodzonymi. Część z nich to dzieci leżące, z trudnościami w oddychaniu, podłączone do specjalistycznej aparatury, która umożliwia im odżywianie się, a także oddychanie. Są pod stałą opieką zespołu lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologa, pracownika socjalnego i wolontariusza. Od swoich rodziców, rehabilitantów i lekarzy, słyszą często: nie poddawaj się, dasz radę, wierzymy w Ciebie. Swoim uporem i motywacją biją na głowę nawet najwytrwalszych trenerów.

640x960-akcja-Active-Life-maj-2018-v6