5. Gdańsk Maraton
Piąta edycja Gdańsk Maratonu odbędzie się już w najbliższy weekend, 13-14 kwietnia. Impreza tradycyjnie rozpocznie i zakończy się przy Stadionie Energa Gdańsk. Szykują się wielkie emocje oraz prawdziwa, sportowa rywalizacja: we wspólnym biegu weźmie udział niemal 3200 uczestników!

Gdańsk Maraton to jedno z czołowych wydarzeń biegowych, które już trzykrotnie z rzędu zostało wybrane najlepszą dużą imprezą na dystansie maratonu. W tegorocznej rywalizacji na długości 42 kilometrów i 195 metrów weźmie udział prawie 3,2 tysiąca uczestników.

Trasa maratonu przebiega przez wiele charakterystycznych gdańskich lokalizacji, w tym m.in. Główne Miasto, Europejskie Centrum Solidarności, Park im. R. Reagana oraz oczywiście Stadion Energa Gdańsk. Co więcej, zmaganiom uczestników będą towarzyszyć również dodatkowe długości: Sztafeta Maratońska oraz biegnący obrzeżami murawy „Gdańsk na piątkę”. Wzięcie w nich udziału to świetna możliwość dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił na mniejszym dystansie albo dopiero rozpocząć przygodę z bieganiem. Zapraszamy też do wspólnego kibicowania uczestnikom!

Zapraszamy do wspólnego kibicowania uczestnikom!

 

Mapa trasy 5. Gdańsk Maratonu: 

mapa trasy 5 gdansk maraton
 
Mapa trasy Biegu na Piątkę: 
 
mapa Biegu Gdańsk na 5
 
 
Informacje o utrudnieniach w ruchu oraz trasie maratonu dostępne TUTAJ.