Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies
Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies - projekt zdrowotny dla fanów i fanek sportu w wieku 35+, którym przeszkadza własna nadwaga. Razem z klubami sportowymi pomożemy Wam się jej pozbyć!

Zapraszamy kibiców!

Ekstra FAN oraz Ekstra FAN Ladies to projekty sportowo-zdrowotne, przygotowane wspólnie przez Stadion Energa Gdańsk, Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia – Miasto Gdańsk, ERGO ARENĘ oraz kluby sportowe - Lechia Gdańsk, Trefl Gdańsk, Trefl Sopot oraz Wybrzeże Gdańsk.

Zapraszamy osoby w wieku 35 - 60 lat, którym przeszkadza własna nadwaga (wskaźnik masy ciała - BMI >28, sprawdź swoje BMI ) do zmiany stylu życia na zdrowszy. Proponujemy mniej rutyny i wymówek, a więcej sportu. Wyzwanie jest duże - zredukowanie wagi ciała o 10 procent.

Rodzina – tak, praca - tak. Stres, mała aktywność fizyczna, a w konsekwencji obniżone samopoczucie – odradzamy!

Co w zamian? Iście męska alternatywa, również dla Pań :) 3 miesiące ciekawych spotkań w "damsko-damskim" lub "męsko-męskim" gronie :) W programie: zajęcia z dietetykami, fizjologami, lekarzami, specjalistami z zakresu aktywności fizycznej i żywienia, ostry wycisk no i przede wszystkim zajęcia ze sztabem trenerskim klubów sportowych.

Program trwa 12 tygodni. 2 spotkania w tygodniu z ćwiczeniami i warsztatami dla 33 mężczyzn (wtorki godz. 19-21 i soboty godz. 10-11) i oddzielnie 33 kobiet (środy godz. 19-21 i soboty godz. 09-10). Wystarczy zarejestrować się przez formularz on-line i przejść badania wstępne sprawdzające stan zdrowia. Po 12-tygodniowym programie sprawdzimy efektywność i trwałość zmian. Ostatnie badania odbędą się po 12 miesiącach od rozpoczęcia Projektu.

Udział w Projekcie jest bezpłatny.

Wymagana jest kaucja w wysokości 100 zł. Zwrot kaucji następuje na zkończenie projektu, po 12 miesiącah - po 12 tygodniowej interwencji oraz badaniach kontrolnych i końcowych.

Projekt wspiera Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA

Logo ekstra FAN

 

Logo ekstra FAN ladies


Podejmij wyzwanie ze swoimi ulubionymi klubami i obiektami sportowymi!

Zapraszamy uczestników do komentowania na Twitterze #EkstraFAN

 

Podstawowe kryterium to silna motywacja do zmiany - zarówno sylwetki, jak i stylu życia.
Projekt skierowany jest do mężczyzn/kobiet w wieku od 35 do 60 lat.
Wskaźnik masy ciała, czyli tzw. BMI (Body Mass Index), musi przekraczać wartość 28.
Chętni do udziału w projekcie mają obowiązek zapoznać się z regulaminem i potwierdzić zgodę z jego zapisami podpisem.

O zdrowotnych predyspozycjach do udziału w projekcie decyduje lekarz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W przypadku przeciwwskazań zdrowotnych, lekarz ma prawo nie zakwalifikować kandydata do projektu.

Uczestnik programu ma prawo, w szczególnych sytuacjach, do opuszczenia 3 spotkań. Kolejna absencja wyklucza z udziału w projekcie.Regulamin uczestnictwa Ekstra FAN VII (682.57 KB)
Regulamin uczestnictwa Ekstra FAN Ladies IV (682.65 KB)

 

Pierwszym etapem jest rejestracja za pomocą formularza online.

Obejmuje on następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, wzrost, masa ciała oraz dane kontaktowe - adres e-mail oraz numer telefonu. Warunkiem rejestracji jest akceptacja treści oświadczenia zawartego w formularzu.

Rejestracja do edycji VII i Ladies IV otwarta jest w dniach 01.08 - 20.08.2018 r.


Formularz rejestracyjny Ekstra FAN VII

Formularz rejestracyjny Ekstra FAN Ladies IV


Rozmowa rekrutacyjna.

Na rozmowę zaproszone zostaną osoby spełniające wskazane kryteria. Zaproszenie wysyłane będzie drogą e-mail na adres wskazany w formularzu rejestracyjnym (proszę o sprawdzanie SPAM, zabezpieczenia Państwa skrzynek pocztowych mogą tam przenieść naszą wiadomość).

Spotkania odbywać się będą w Gdańskim Ośrodku Promocji Zdrowia (ul. Kołobrzeska 61, Gdańsk) lub na Stadionie Energa Gdańsk w dniach 23-30.08.2018.

Zaproszenia będą wysyłane na konkretne dni oraz godziny.

Spotkanie rekrutacyjne obejmuje ocenę stanu zdrowia, rozmowę z dietetykiem i specjalistą ds aktywności fizycznej. Ma ono na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w projekcie oraz możliwie najlepsze sprofilowanie 12 tygodniowego programu. Cała rozmowa zajmie do 90 minut.

Do każdego programu zakwalifikowana będzie grupa 33 osób.


Informację o wyniku rozmów każdy uczestnik otrzyma na wskazany w formularzu on-line adres e-mail.

 

1) Zgłoszenie internetowe

Chęć uczestnictwa zgłaszana jest poprzez formularz on-line.

Planowana rejestracja do męskiej edycji VII i damskiej edycji IV to 1-20 sierpnia 2018 r.


2) Spotkanie rekrutacyjne – badanie wstępne

Zgłoszone osoby otrzymują zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne albo informację o niezakwalifikowaniu się do dalszych etapów.

Planowane rozmowy rekrutacyjne kolejnych edycji to 23-30 sierpnia 2018 r.


3) 12-tygodniowy Program

Zajęcia sportowe oraz warsztaty edukacyjne, które odbywać się będą 2 razy w tygodniu:
Panie środa 19-21 i sobota 9-10 w okresie 12.09 - 01.12.2018 r.
Panowie: wtorek 19-21 i sobota 10-11 w okresie 11.09 - 01.12.2018 r.

Większość zajęć odbywać się będzie na terenach Stadionu Energa Gdańsk i ERGO ARENY

Na zajęciach edukacyjnych poruszane będą tematy dotyczące wpływu aktywności fizycznej na samopoczucie i kondycję organizmu oraz zdrowych zachowań żywieniowych, które bez większego trudu czy wyrzeczeń można wprowadzić do codziennej diety. Część Sportowa będzie poświęcona różnym formom aktywności fizycznej: zarówno takim, które uczestnicy mogą realizować samodzielnie, jak i w gronie rodzinnym (polecamy jako sposób na wspólne spędzanie czasu i wzmacnianie wzajemnych relacji). Co ważne, program będzie realizowany pod okiem doświadczonych trenerów i zawodników współpracujących klubów sportowych Lechii Gdańsk, Trefla Sopot, Trefla Gdańsk, Wybrzeża Gdańsk.

Cel to o 5-10 procent mniejsza masa ciała, większa aktywność fizyczna i zdrowsza dieta.

Planowane badania końcowe EF VII to 3-6.12.2018 r. i EFL IV to 6-8.12.2018 r.


4) Spotkania kontrolne - po 3 i 6 miesiącach od zakończenia Programu

Zarówno po 3, jak i 6 miesiącach od zakończenia Programu, będziemy chcieli zweryfikować Wasze samodzielne postępy i konsekwentne dążenie do celu, jakim jest zredukowanie masy ciała o 5 do 10 procent i utrzymanie wypracowanych, nowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej w życiu codziennym.


W razie pytań - prosimy o wiadomość na adekwatny adres e-mail:
EkstraFAN@arenagdansk.com
EkstraFANLadies@arenagdansk.com


Kontakt dla mediów pr@arenagdansk.com

 

Organizatorzy

Logo stadion
Logo OPZ
Logo hala

 

Projekt wspierają

Herb Lechia
Logo Trefl Gdańsk
Logo Trefl Sopot
Logo Wybrzeże
Herb Gdańsk
Logo PTPZ
Logo Port Gdańsk