Wywiad z Tomaszem Dąbrowskim - współtwórcą Movement Areny
08.11.2018
Jedną z najbardziej znanych atrakcji FUN ARENY na Stadionie Energa Gdańsk jest Movement Arena. W miejscu tym spotykają się pasjonaci takich form aktywności fizycznej jak parkour czy kalistenika. Na temat historii tego przedsięwzięcia, a także planach na przyszłość opowiedział nam jeden ze współtwórców Movement Areny - Tomasz Dąbrowski.

Kiedy w waszych głowach narodził się pomysł na tego rodzaju działalność?

Zaczęło się od pasji. Siedem lat temu założyliśmy klub sportowy Movement, który istnieje do dzisiaj. Była to grupa znajomych zafascynowana parkourem, trenowała go od wielu lat. Naszym marzeniem było to by znaleźć jakieś miejsce do ćwiczeń. Początkowo myśleliśmy o tym, by znaleźć lokalizację, która będzie na zewnątrz i to się ziściło. Dzieląc się swoją pasją z innymi zauważyliśmy, że ludzie chętnie uczą się od nas jak bawić się swoimi umiejętnościami. Zaczęliśmy rozwijać swoją akademię, zaczęło przychodzić co raz więcej osób i zaczęliśmy myśleć o tym, by mieć jakieś swoje miejsce na stałe. Pojawił się pomysł, by spróbować w FUN Arenie, było tam duże wolne pomieszczenie, więc połączyliśmy się z parkiem trampolin. Dodaliśmy do niego nasz parkour i tak powstała Movement Arena.

Gdy przychodzi do Was jakaś osoba na jakiego rodzaju atrakcje może ze strony Movement Areny liczyć?

Nasze usługi to przede wszystkim zajęcia ruchowe dla całej rodziny. Od wolnych wejść na strefę trampolin czy parkour, gdzie każdy może przyjść i potrenować, po zajęcia parkour dla małych dzieci, dla starszej młodzieży, aż po dorosłych. Ponadto oferujemy również zajęcia z kalisteniki, tak więc kierujemy swoją ofertę do osób, które nie tylko chcą poskakać, ale także się prouszać. Oferujemy zajęcia z tańca, akrobatyki, ponadto mamy również fitness na trampolinach. Można u nas zorganizować sportowe urodzin, a także kierujemy swoją ofertę do szkół, dla których organizujemy specjalne zajęcia z wychowania fizycznego.

Co sprawiło, że zdecydowaliście się skorzystać z FUN ARENY jako miejsca gdzie możecie rozwijać swoje pasje i zarażać nimi innych?

Współpracowaliśmy z tym miejscem już wcześniej, zauważyliśmy, że w FUN ARENIE dzieje się mnóstwo ciekawych rzecz. Pomyśleliśmy, że przy okazji innych atrakcji odwiedzający chętnie zajrzą również do nas. Do nas trafia bardzo wiele osób, które po wizycie w Movement Arenie zaczynają się interesować tematyką, którą oferujemy.

Jakie atrakcje cieszą się największą popularnością?

Wszystko zależy od grupy docelowej, bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się parkour. Dzieci w wieku szkolnym uwielbiają skakać i pokonywać przeszkody. Przy okazji urodzin i wizyt grup zorganizowanych dużą popularnością cieszą się trampoliny. W przypadku parkouru potrzeba trochę wprawy i nauki, by w pełni cieszyć się tą formą aktywności, natomiast do trampolin można podejść niejako od razu i bawić się skacząc.

Porozmawialiśmy o waszych początkach to na koniec naszej rozmowy porozmawiajmy o planach na przyszłość, co zamierzacie, w jaki sposób chcielibyście się rozwijać?

Przede wszystkim planujemy otworzyć drugą Movement Arenę, w Suwałkach. Myślę, że w ciągu najbliższego pół roku nam się uda. Chcielibyśmy działać również w okolicznych miasta, ale to na razie melodia przyszłości. Mamy nadzieję, że uda nam się rozszerzać pasję do parkouru, staramy się w ramach federacji rozwijać świadomość na temat parkouru i przekazywać dalej swoją wiedzę.

Dziękuje za rozmowę.