Wielki finał LOTOS Junior Cup na PGE ARENIE

26.06.2015
Piętnaście drużyn, łącznie aż 250 młodych piłkarzy, powalczy o puchar LOTOS Junior Cup w niedzielę, 28 czerwca. Finał turnieju dwunastolatków po raz pierwszy odbędzie się na PGE ARENIE Gdańsk. Zawodnicy zagrają nie na jednym, lecz na trzech boiskach równocześnie. Wstęp dla kibiców jest wolny. 

Turniej „LOTOS Junior Cup” dla dwunastolatków podsumowuje całoroczną pracę w ramach „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM”. Przez kilka miesięcy uczestniczyły w nim amatorskie drużyny, w tym te podwórkowe. W tym roku wielki finał, z udziałem 15 drużyn, po raz pierwszy odbędzie się na PGE ARENIE Gdańsk. W ostatnią niedzielę czerwca murawa stadionu zostanie podzielona na trzy mniejsze boiska, na których zagrają młodzi piłkarze. 

– Na PGE ARENIE każdy początkujący piłkarz może się poczuć jak Leo Messi. Mam nadzieję, że dzięki wyjątkowym przeżyciom, jakich dostarczy im występ na prawdziwej murawie, młodzi zawodnicy będą chcieli dalej rozwijać swoje sportowe umiejętności – mówi Tomasz Kowalski, prezes spółki Arena Gdańsk Operator. – W niedzielę zapowiada się więc święto piłki nożnej, podczas którego powinniśmy zobaczyć to, co jest w tej dyscyplinie najlepsze: czystą rywalizację, zaangażowanie bez kalkulacji i radość gry.

Ceremonię otwarcia turnieju zaplanowano na godzinę 11.00. Kibicować młodym piłkarzom, by poczuli się jak prawdziwi mistrzowie, może każdy: nie tylko rodziny, przyjaciele i znajomi zawodników, ale także wszyscy sympatycy piłki nożnej. Zmagania uczestników turnieju będzie można obserwować w komfortowych warunkach, bo z miejsc biznesowych gdańskiego stadionu (wejście sąsiadujące z muzeum Lechii). Wstęp jest wolny. W trakcie imprezy na najmłodszych będą czekać dodatkowe atrakcje: popularne dmuchańce, bramki do gry w piłkę, trampolina i samochodziki staną na promenadzie zewnętrznej PGE ARENY.