#Tutaj2018 się bawię
27.12.2018
Podsumowanie roku 2018 na Stadionie Energa Gdańsk

Każdy dzień #Tutaj to kolejna moc wrażeń i nowi odwiedzający. W 2018 roku na 18 największych wydarzeniach oraz 22 meczach Lechii Gdańsk bawiło się aż 388 tys. osób. FUN ARENA - stadionowa strefa rozrywki - także cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w ciągu roku odwiedziło ją ponad 150 tysięcy ludzi.

FUN ARENA to największy park rozrywki w Trójmieście – całość ma ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych i mieści się na Stadionie Energa Gdańsk. Jedną z największych zalet kompleksu jest niezwykle bogata i uniwersalna oferta przygotowana zarówno dla dzieci i młodzieży, rodzin, jak i seniorów oraz grup zorganizowanych.

Stadionowa strefa rozrywki to miejsce, w którym można aktywnie spędzić czas, a przy tym świetnie się bawić – do wyboru jest 12 stałych atrakcji, wśród których znajdziemy m.in. gokarty, park trampolin, pokoje zagadek czy paintball laserowy. Ponadto, organizowane są także okolicznościowe wydarzenia, takie jak festyny czy zabawy andrzejkowe.

W 2018 roku ofertę FUN ARENY wzbogaciła Skate Arena – jedyny w Trójmieście kryty obiekt do jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolkach i hulajnogach (https://bit.ly/2QAHtJp). Na jego terenie znajduje się również specjalistyczny sklep rolkowy Bladeville oraz strefa chill, gdzie można zorganizować m.in. urodziny dziecka lub integrację firmową. Za inwestycje jest odpowiedzialny zespół Roll4All, który współorganizował ze Stadionem również wrześniowy Nightskating, czyli nocny przejazd na rolkach ulicami Trójmiasta (https://bit.ly/2IkQWS1).

W ostatnią niedzielę sierpnia na plaży w Brzeźnie odbyła się czwarta edycja konkursu na zbudowanie repliki Stadionu z piasku (https://bit.ly/2EGjZ3B). Choć pogoda nie zachęcała do plażowania, rękawicę podniosło siedem drużyn: dzieci, młodzież, a nawet rodzice. Zabawie asystowała uwielbiana przez najmłodszych maskotka Arenka.

Wiosną na terenie bursztynowego Stadionu ukryto setki słodkich niespodzianek, których uczestnicy zwiedzania poszukiwali niczym skarbów (https://bit.ly/2By2CxO). Na znalazcę największej ilości słodyczy czekała nagroda w postaci zestawu pamiątkowych gadżetów oraz voucherów do Playground Areny. W kwietniu odbył się rocznicowy przejazd rowerowy z okazji otwarcia ruchu w tunelu pod Martwą Wisłą (https://bit.ly/2Gwbvh7). Uczestnicy trasę rozpoczęli i zakończyli na stadionowym parkingu P5.

W okresie jesienno-zimowym zorganizowano Mikołajki z nagrodami (https://bit.ly/2BEDuqC) oraz bal karnawałowo-andrzejkowy na Playground Arenie (https://bit.ly/2ramlij). Na Stadionie odbyły się również „czytanki po zachodzie słońca” zrealizowane w ramach Festiwalu Literatury Dla Dzieci (https://bit.ly/2P1COnu). Na początku grudnia miała miejsce również największa w Europie parada motomikołajowa - XVI edycja Mikołajów na motocyklach (https://bit.ly/2E3yTkd).

Ponadto, stadionowe dmuchańce towarzyszyły wielu różnym wydarzeniom. Najmłodsi bawili się na nich m.in. na Targach Gra i Zabawa, w których FUN ARENA wzięła udział jako wystawca razem z pracownikami Escaperooms (https://bit.ly/2rNH77H), podczas największego święta piwa w północnej Polsce, czyli festiwalu AmberFest 2018 (https://bit.ly/2EzSEzi) oraz na Jarmarku św. Dominika.

W 2018 roku na bursztynowym Stadionie przeprowadzono 16 treningów oraz rozegrano 25 meczów i turniejów piłarskich. Jednym z nich było listopadowe spotkanie reprezentacji Polski z Czechami, które oglądało prawie 35 tysięcy kibiców.

Sumarycznie na murawie odbyło się 41 wydarzeń. Przypomnijmy, że ten bardzo dobry wynik udało się uzyskać mimo tego, że przez 4 tygodnie była ona rekultywowana, przez co niedostępna do użytku.

Zachęcamy do śledzenia naszego kalendarza wydarzeń w 2019 r. oraz atrakcji na FUN ARENIE. Moc wrażeń i świetna zabawa gwarantowane!