Trwają przygotowania do finału Ligi Europy w 2020 r.
01.03.2019
Trwają przygotowania do finału Ligi Europy, który odbędzie się 27 maja 2020 r. na Stadionie Energa Gdańsk.

W związku z organizacją finału Ligi Europy trwa spotkanie robocze na Stadionie Energa Gdańsk. Całość dotyczy technicznych adaptacji obiektu na specjalne potrzeby wydarzenia. W harmonogramie przewidziane są m.in. spotkania z potencjalnymi dostawcami, ustalenia ceremonii i transmisji medialnych, sprawdzenie pozycji platform oraz produkcji telewizyjnej. Wszystko to w ramach przygotowań do finału Ligi Europy UEFA, który czeka nas w maju 2020 roku.

Druga wizyta studyjna przebiega pod znakiem ustaleń w zakresie bezpieczeństwa, wizji lokalnej stref hospitality oraz zagadnieniami związanymi z mediami i telewizją – mówi Mateusz Prawda, pełniący funkcję Stadium Managera w projekcie. – Zespół stadionu po raz kolejny stanął na wysokości zadania, spełniając wymagania europejskiej federacji i dzieląc się z nimi wiedzą dotyczącą funkcjonowania obieku. Kilkunastoosobowa delegacja ze Szwajcarii zostanie w Gdańsku do piątku.

Została wykonana także sesja zdjęciowa obiektu na potrzeby oprawy graficznej wydarzenia.

- Przez trzy dni robiliśmy zdjęcia, które zostaną użyte do promocji i identyfikacji wizualnej związanej z finałem Ligi Europy Europy w 2020 roku – mówi Mateusz Ochocki, fotograf Kosycarz Foto Press. - Znajdują się na nich charakterystyczne miejsca w mieście, w tym oczywiście Stadion Energa Gdańsk. Naszym zadaniem było sfotografować wybrane obiekty tak, by możliwe było ich swobodne wykorzystanie w przygotowywanych materiałach. Potrzebny był odpowiedni kąt, sprzęt oraz oświetlenie. Efekty naszej pracy będą bardzo dobrze widoczne w mieście, jednak na ten moment nie możemy zdradzić więcej szczegółów.

Przypomnijmy, że decyzja o organizacji finału Ligi Europy w Gdańsku zapadła 24 maja 2018 roku, kiedy Komitet Wykonawczy UEFA przyznał Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i Miastu Gdańsk prawo do organizacji wydarzenia. O pierwszym spotkaniu roboczym UEFA na Stadonie Energa Gdańsk pisaliśmy tutaj.  

Uefa fotograd