Trójmiasto i PGE ARENA GDAŃSK w brytyjskiej telewizji
31.03.2015

PGE ARENĘ Gdańsk zobaczą widzowie popularnego w Wielkiej Brytanii programu „Soccer AM”. Ekipa telewizyjna SkyTV jeszcze w marcu odwiedzi Trójmiasto. Na bursztynowym stadionie swój zwariowany felieton nakręci Franky Fryer.

Skierowany do miłośników piłki nożnej program „Soccer AM” emitowany jest na żywo w sobotnie przedpołudnia na antenie SkyTV. Średnio ogląda go około 600 tysięcy widzów. Każdy odcinek ma jeszcze dwie powtórki w ciągu tygodnia, osiągając łączną oglądalność na poziomie 1.2 miliona widzów. Można go również oglądać w mediach społecznościowych, gdzie ma setki tysięcy fanów.

W każdym odcinku swoje 10 minut ma niejaki Franky Fryer, zwariowana postać kreowana przez Adama Smitha. Ubrany w charakterystyczny prochowiec i mówiący londyńskim „cockneyem”, Franky prezentuje zabawne reportaże z miejsc związanych z piłką nożną. Spotyka się z piłkarzami i innymi ciekawymi postaciami. Każdy jego felieton to okazja, by szerzej i od nietypowej strony pokazać widzom miasta, które odwiedzają twórcy „Soccer AM”.

Ekipa telewizyjna SkyTV gościła na PGE ARENIE 31 marca. Trzech piłkarzy Lechii Gdańsk – Antonio Colak, Maciej Makuszewski i Łukasz Budziłek pokazało swoje zdolności aktorskie i zagrało po angielsku w mini teledysku na tle stadionu PGE ARENA. Adam Smith był zachwycony stadionem. Spośród wielu europejskich stadionów, pięknem najbardziej przypomina mu Allianz Arenę z Monachium a nowoczesnością i funkcjonalnością obiekt Manchesteru United.

W Trójmieście Franky Fryer zwiedzi między innymi Europejskie Centrum Solidarności i Główne Miasto w Gdańsku, gdzie wejdzie na wieżę Bazyliki Mariackiej. W Sopocie pospaceruje po molo, a w Gdyni zobaczy Infobox. Brytyjska telewizja gości w Trójmieście na zaproszenie Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie, we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną. Emisję „trójmiejskiego” wydania programu „Soccer AM” przewidziano na poświąteczną sobotę. Szczegóły emisji będą podane na profilu PGE ARENA w portalu Facebook.