Studenci z całego świata o innowacjach w PGE ARENIE Gdańsk
23.02.2015

Możliwościom łączenia działalności stadionu z ofertą codziennej rekreacji dla mieszkańców przyjrzą się w Gdańsku studenci z Neoma Business School, jednej z najlepszych uczelni francuskich w dziedzinie zarządzania. Dzięki współpracy z Politechniką Gdańską PGE ARENA znalazła się w gronie firm i instytucji, które ugoszczą grupę studentów z całego świata.
Przez kilka dni, od 23 do 26 lutego, na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej będzie gościć 24-osobowa grupa studentów Master in International Projects z partnerskiej uczelni Neoma Business School we Francji. Jej studenci reprezentują m.in. Maroko, Nepal, Francję, Nigerię i Chiny. W Gdańsku gości przyjmą Intel, Jeppesen, Flextronics, Gdański Park Naukowo Technologiczny, Invest in Pomerania oraz Arena Gdańsk Operator, czyli spółka zarządzająca gdańskim stadionem. Inauguracja projektu odbędzie się na PGE ARENIE Gdańsk. Następnie, przez kolejne dni, studenci będą pracować w firmach partnerskich nad wybranymi realnymi zagadnieniami z zakresu rozwoju biznesu, marketingu, zarządzania kadrami, promocji czy badań rynku.
- To dla nas prestiżowy projekt. Jest to bardzo ciekawa forma współpracy uczelni z biznesem, który może wykorzystać pomysły studentów patrzących różnymi perspektywami z wielu krajów. Ważne jest też to, że studenci wyjeżdżają z Polski z zupełnie innym, lepszym jej wizerunkiem – mówi dr Magdalena Popowska, Prodziekan ds. Międzynarodowych i Kontaktów z Otoczeniem – O zakochaniu w Gdańsku i Trójmieście nawet nie trzeba wspominać – dodaje dr Popowska.
Na PGE ARENIE Gdańsk czworo studentów z Francji, Chin, Włoch i Maroka będzie pracować nad wyborem najciekawszych światowych przykładów pełnego wykorzystania stadionów multifunkcjonalnych, do jakich zalicza się PGE ARENA Gdańsk. Studenci zwiedzą stadion i skorzystają z atrakcji w FUN ARENIE, co pozwoli im lepiej zrozumieć specyfikę obiektu.
- Cieszy nas współpraca z Politechniką Gdańską. Jesteśmy ciekawi spojrzenia ludzi z tak różnych krajów. Chcemy, aby mieszkańcy korzystali z naszego obiektu przez cały rok. Z myślą o tym, wprowadzamy innowacyjną ofertę i ciekawe rozwiązania. Chętnie poznamy wyniki analiz naszych gości i ich sugestie, a także przykłady sukcesów podobnych rozwiązań na świecie – podsumowuje Tomasz Kowalski, Prezes Zarządu Arena Gdańsk Operator, spółki zarządzającej stadionem.