Stadion uczy bezpieczeństwa
23.01.2019
Na Stadionie Energa Gdańsk odbywają się cykliczne zajęcia z bezpieczeństwa organizacji imprez masowych. W sobotę, 12.01.2019 r., wzięli w nich udział studenci Wyższej Szkoły Bankowej. Uczestnicy mieli okazję nie tylko wysłuchać wykładów, ale także zobaczyć na własne oczy systemy zabezpieczeń obiektu.

Zajęcia prowadzone na bursztynowej arenie to połączenie teorii z praktyką. Stadion Energa Gdańsk wyróżnia się wzorowym bezpieczeństwem, co niejednokrotnie zostało docenione w cyklicznych raportach Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczących organizacji meczów Ekstraklasy. Wysokie oceny otrzymuje również obsługa obiektu, w zakresie m.in. zabezpieczania rozgrywek Reprezentacji Polski, koncertów oraz festynów.

Jednakże, bezpieczeństwo to nie tylko systemy, raporty i procedury, ale przede wszystkim doświadczeni specjaliści oraz odpowiednio prowadzone działania prewencyjne. Przekonać się o tym mają szansę uczestnicy zajęć szkoleniowych organizowanych na Stadionie.  Poza wysłuchaniem wykładu połączonego z prezentacją, studenci trójmiejskich szkół wyższych odwiedzają miejsca związane z systemami zabezpieczeń obiektu. Jednym z nich jest Skybox – centrum dowodzenia, z którego widoczna jest cała wewnętrzna część bursztynowej areny. W trakcie imprez masowych zasiadają w nim m.in.: kierownik ds. bezpieczeństwa, dowódca służb porządkowych i informacyjnych, spiker, oficer łącznikowy Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz koordynator medyczny. Na trasie szkoleń znajduje się też m.in. wejście do sektoru gości, areszt i system kołowrotów.