Stadion otwarty na młodzież
07.06.2019
Sezon 2018/19 był wyjątkowy nie tylko ze względu na wyniki Biało-Zielonych. Na Stadionie Energa Gdańsk często gościli młodzi adepci futbolu, którym dane było poczuć atmosferę jaka towarzyszy ich starszym kolegom podczas ekstraklasowych bojów. Przypominamy spotkania piłkarskie z udziałem najmłodszych zawodników.

Październik to zdaniem wielu najlepszy miesiąc do grania w piłkę. Nie jest wtedy ani za gorąco, ani zbyt chłodno by rywalizować na murawie. Jedenastego dnia, dziesiątego miesiąca 2018 roku został przeprowadzony na Stadionie Energa Gdańsk turniej związany z zainaugurowaniem działalności setnego boiska w Gdańsku. W rywalizacji na obiekcie w Letnicy wzięło udział 8 zespołów – 4 ze szkół podstawowych i 4 ze szkół ponadpodstawowych. Swoich reprezentantów z trybun stadionu dopingowali szkolni koledzy i koleżanki. Na tą okoliczność przygotowali również efektowne oprawy, w postaci sektorówek, a także trąbek i bębnów. Wśród szkół podstawowych najlepsza była SP nr 12, natomiast w gronie szkół ponadpodstawowych górą był Zespół Szkół Energetycznych.

Również w ferie na najmłodszych czekały piłkarskie atrakcje. Na specjalnej nawierzchni rozłożonej w Atom Clubie trener Józef Gładysz przeprowadził dla kilkuletnich dzieci animacje piłkarskie. Także w trakcie kwietniowej zmiany organizacji zajęć szkolnych na Stadionie Energa Gdańsk odbyły się specjalne zajęcia podczas których trenerzy Józef i Piotr Gładysz odkrywali przed młodymi adeptami tajniki futbolu. Na zakończenie każdego treningu na uczestników zajęć czekała wycieczka po stadionie w Letnicy.

Wielkim świętem futbolu był Rodzinny Festyn Piłkarski „Wygram Dla Ciebie, Mamo!”. Na murawie Stadionu Energa Gdańsk podzielonej na 4 boiska spotkały się zespoły chłopięce i dziewczęce. W każdej drużynie wystąpiło 11 zawodników. Pięciu w polu plus bramkarz oraz pięciu rezerwowych. Trenerzy mieli możliwość przeprowadzania lotnych zmian. W finałowym spotkaniu młodzi zawodnicy Lechii Gdańsk pokonali Gedanię.

 

 

zajęcia dzieci.JPG