Stadion Energa Gdańsk przyjazny środowisku
10.04.2019
Z radością informujemy, że firma Arena Gdańsk Operator Sp. z o. o. otrzymała certyfikat zakupu 100% ekologicznej energii elektrycznej. W praktyce oznacza to, że energia wykorzystywana w 2019 roku na Stadionie Energa Gdańsk, będzie w całości pozyskana z odnawialnych źródeł energii (w skrócie OZE).

Energia odnawialna jest uzyskiwana z naturalnych i powtarzalnych procesów przyrodniczych. Pozyskuje się ją z bezpośredniego wykorzystania m.in. wody, promieniowania słonecznego, wiatru oraz biogazu. Korzyści z jej użytkowania to przede wszystkim zmniejszenie negatywnego oddziaływania energetyki na ekosferę, głównie dzięki ograniczeniu emisji szkodliwych substancji.

Energia sprzedawana w ramach oferty 100% Zielonej Energii, została wytworzona w źródłach, które podlegają koncesjonowaniu przez Urząd Regulacji Energetyki. Używanie takiej energii jest wyrazem troski o środowisko naturalne oraz  dowodzi zarządzania Stadionem Energa Gdańsk w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.  .

Przypomnijmy, że korzystanie z „zielonej” energii to nie jedyne pro-ekologiczne działanie podejmowane na Stadionie Energa Gdańsk. Bursztynowa arena posiada między innymi cztery zbiorniki magazynujące wodę deszczową, która stanowi ponad 1/3 zużycia wody na całym obiekcie.

Więcej o zielonym Stadionie: TUTAJ.

20190409_124145_HDR