Stadion Energa Gdańsk na plaży w Brzeźnie!
28.08.2018
Już po raz czwarty w ostatnią niedzielę sierpnia na plaży w Gdańsku Brzeźnie, Stadion Energa Gdańsk zorganizował konkurs. Zadaniem uczestników było zbudowane piaskowej budowli, która w jak najlepszy sposób będzie odwzorowywała bursztynową arenę. Nagrodzeni zostali wszyscy, ale kto poradził sobie najlepiej?

Wyzwanie było ogromne, bo Stadion Energa Gdańsk to jeden z najpięknieszych obiektów sportowych w Europie. Ponadto, zawiera wiele elementów, których wykonanie z piasku okazało się niełatwe. Choć pogoda nie zachęcała do plażowania do konkursu przystąpiło siedem drużyn, a wśród nich dzieci, młodzież, a nawet rodzice. 

- Wydarzenie od lat cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród najmłodszych plażowiczów. Dorośli również z sentymentem wracają do dziecięcych zabaw i dają się ponieść rywalizacji – mówi Monika Jóźwik, manager ds. zwiedzania i atrakcji Stadionu Energa Gdańsk.

Powstałe budowle oceniło jury, składające się z pracowników obiektu, którzy znają go jak własną kieszeń. Pod uwagę brano estetykę wykonania, zaprezentowanie wyjątkowych cech stadionu i przede wszystkim – kreatywność. Nagrodzono wszystkich odważnych, a specjalne upominki wręczono zwyciezcom. A tak bawiliśmy się w ostatnią niedzielę sierpnia.