Sportowe gwiazdy w teledysku BIG CYCA na PGE ARENIE
30.03.2015
Jeśli do akcji wkracza BIG CYC wiadomo, że będzie wesoło!

„Jesteśmy najlepsi” – śpiewają razem w piosence BIG CYCA gwiazdy sportu, między innymi Iwona Guzowska, Anna Rogowska, Adam Korol, Dariusz Michalczewski i Leszek Blanik. A wszystko dzieje się na PGE ARENIE. Nowy teledysk zespołu powstawał na gdańskim stadionie. 

Na 12 godzin, w poniedziałek, 30 marca, PGE ARENA Gdańsk po raz kolejny zamieniła się w plan filmowy. Czterdziestoosobowa ekipa pracowała nad teledyskiem do piosenki promującej najnowszy album zespołu, który w sklepach ma się ukazać w maju. W ten sposób muzycy z zespołu BIG CYC chcą promować aktywność fizyczną.

- Jeśli dzięki tej piosence dzieciaki nie będą unikać WF-u, spełni ona swoją funkcję. W tak lekki sposób chcemy zaszczepiać ducha sportu – mówi Krzysztof Skiba, lider zespołu. – Piosenka do tego zachęca i zagrzewa do walki. Jej optymistyczne przesłanie można odnieść także do innych spraw w życiu, może zainspirować, by na przykład wziąć się w garść i podnieść się z jakichś niepowodzeń. Mam też nadzieję, że będzie grana na tym stadionie, stanie się jego dobrym duchem, dzięki któremu na przykład piłkarze Lechii Gdańsk będą częściej wygrywać – dodaje Krzysztof Skiba.

Klip powstawał we współpracy z Fundacją Akademia Sportu Artura Siódmiaka. Znany piłkarz ręczny również utożsamia się z Gdańskiem i PGE ARENĄ, która jest według niego doskonałym miejscem, by przedstawić bliską mu ideę. – Chcemy pokazać, że sport jest ponad wszystko i jednoczy wszystkich. Nie było sportowca, który by nam odmówił udziału w teledysku. Mam nadzieję, że to będzie przebój, na którym skorzystają też dzieci z mojej Fundacji – mówi Artur Siódmiak. – A wszystko to dzieje się w Gdańsku, który jest mi bardzo bliski, na PGE ARENIE, gdzie sam też chodzę na mecze – dodaje Artur Siódmiak.

Na planie teledysku obok znanych sportowców nie zabrakło również grupy dzieci związanych z Fundacją Akademia Sportu. Dzięki temu teledyskowi pomożemy dzieciom spełniać ich sportowe marzenia – dodaje Artur Siódmiak.

To już kolejny raz, kiedy ekipa filmowa pojawiła się na PGE ARENIE. Wcześniej na stadionie kręcono również teledysk Dawida Kwiatkowskiego, a także spoty reklamowe takich marek, jak Coca-Cola i Lotos. Tutaj powstały także między innymi specjalne odcinki programu „Ugotowani” Telewizji TVN oraz wybrane sceny w serialu „Prawo Agaty”. Wkrótce gdański obiekt będzie również gościł ekipę brytyjskiej telewizji przygotowującą popularny program poświęcony piłce nożnej.