Ruszają nabory do projektu Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies!
03.08.2018
Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń, porady dietetyka i spotkania ze specjalistami – oto co czeka na uczestników VII edycji Ekstra FAN i IV edycji Ekstra FAN Ladies. W środę, 1 sierpnia, ruszyła rekrutacja do projektu. Zgłoszenia odbywają się poprzez stronę internetową: www.EkstraFAN.pl
Fot EkstraFAN3

Ekstra FAN to projekt sportowo-zdrowotny dla osób wieku 35-60 lat, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi minimum 28. To jednak nie jedyne kryterium. Nieodzownym elementem jest również chęć zmiany dotychczasowego stylu życia. Przed uczestnikami organizatorzy postawili wyzwanie - zredukowanie wagi ciała o 10 procent! Cały proces będzie odbywał się przy wsparciu dietetyków, fizjologów, lekarzy i specjalistów z zakresu żywienia. Na osiągnięcie celu uczestnicy będą mieli 12 tygodni. Treningi będą odbywały się dwa razy w tygodni i poprowadzą je profesjonalni trenerzy z trójmiejskich klubów sportowych.

– Stadion Energa Gdańsk to miejsce, które kojarzy się bezpośrednio ze sportem, a co za tym idzie zdrowym stylem życia. Dlatego wśród licznych wydarzeń tego lata, nie mogło zabraknąć rekrutacji do wyczekiwanej mocno, letniej edycji Ekstra FAN. Ostatni projekt odniósł ogromny sukces. Rekordzistą okazał się Pan Łukasz, który stracił 14 kg! Dzięki temu pod koniec projektu jego metaboliczny wiek zmniejszył się o 19 lat. Ekstra FAN odmienił życie nie tylko tej osoby – większość uczestników potwierdza, że zaczęli nowe życie w nowym ciele z nowym nastawieniem do życia, rodziny, swojego ciała – mówi Karolina Janik, rzecznik prasowy Stadionu Energa Gdańsk.

Podczas ostatniej edycji, uczestnicy pozbyli się łącznie 254 kg, zgubili 291 cm w pasie i odmłodnieli o ponad 400 metabolicznych lat. O tym dlaczego warto zadbać o zdrowie przekonał się też Pan Krzysztof.

– Zbyt duża waga przeszkadzała mi w czynnościach codziennych. Ważąc 106 kg miałem bardzo wysokie ciśnienie i nie uprawiałem aktywności fizycznej. Wiedziałem, że nie mam innego wyjścia, niż udział w projekcie i rozpoczęcie ćwiczeń pod okiem specjalistów. Ostatecznie po 3 miesiącach swojej walki schudłem 16 kg – mówi Krzysztof, uczestnik III edycji Ekstra FAN. – Utrata wagi ciała polepszyła mój stan zdrowia, ciśnienie wróciło do normy, stałem się aktywny, szczęśliwy, radosny i poznałem fajną grupę trenerów – dodaje.

Ekstra FUN to bezpłatny projekt zdrowotny, który daje szansę na wyeliminowanie niezdrowych nawyków i zmianę zachowań żywieniowych. Oprócz poprawy kondycji i spadku wagi, pomaga także obniżyć wiek metaboliczny i pozytywnie wpływa na ciśnienie tętnicze. Ekstra FAN mobilizuje do zrobienia czegoś dobrego dla siebie, zadbania o swoje zdrowie oraz poprawę samopoczucia. Po 12 tygodniach wyzwania, u każdego
z uczestników sprawdzona zostanie efektywność i trwałość zmian, a po upływie 12 miesięcy od rozpoczęcia projektu, odbędą się ostatnie badania. Wszystko po to, aby móc wyciągnąć wnioski i pochwalić się sukcesami.

– Do projektu zgłosiłem się bo miałem "dość kochanego ciała" i chciałem zmienić to bezpowrotnie. Kilka miesięcy ciężkiej pracy nie poszło na marne. Zyskałem grono wspaniałych kolegów. A po roku przebiegłem maraton. Tak, właśnie bieganie to moja choroba, która mnie teraz dopadła w pozytywnym tego słowa znaczeniu – dodaje Łukasz.

Organizatorami projektu są Stadion Energa Gdańsk, ERGO ARENA oraz Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia. Rekrutacja ruszy 1 sierpnia. Do projektu zakwalifikuje się 33 panów i 33 panie. Zgłoszenie są prowadzone poprzez stronę internetową www.EkstraFAN.pl.

Projekt wspiera Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.