Rusza rekrutacja do kolejnych edycji Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies!

05.02.2019
Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń i spotkań z ekspertami w dziedzinie żywienia oraz zdrowia, a w efekcie setki zgubionych kliogramów – tak w skrócie można opisać projekt sportowo-zdrowotny EkstraFAN. Nabór rozpocznie się już w piątek, 8 lutego.

Projekt Ekstra FAN to inicjatywa przygotowana z myślą o osobach w wieku 35-60 lat borykających się z nadwagą. We współpracy z wykwalifikowanymi trójmiejskimi trenerami sportowymi, dietetykami oraz ekspertami z zakresu żywienia, uczestnicy tracą nadprogramowe kilogramy oraz zmieniają swój styl życia na zdrowszy. Poprawie ulega m.in. ogólny stan zdrowia, wiek metaboliczny, ciśnienie tętniczne oraz oczywiście samopoczucie i wygląd. Inicjatywa współorganizowana jest z Gdańskim Ośrodka Promocji Zdrowia, ERGO ARENĄ oraz klubami sportowymi: Lechią Gdańsk, Energą Wybrzeże Gdańsk, Treflem Gdańsk oraz Treflem Sopot.  Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wyniki nie pozostawiają złudzeń – w 2018 uczestnikom minionych 4 edycji udało się zrzucić w sumie aż 386 kilogramów. Inicjatywa została też zauważona przez m.in. Uniwersytet Warszawski, który w raporcie dot. odpowiedzialności społecznej klubów sportowych opisał program jako „będący w zasadzie kompleksową interwencją w styl życia kibiców szczególnie zagrożonych problemami zdrowotnymi”.

Nabór do ósmej edycji Ekstra FAN oraz piątej edycji Ekstra FAN Ladies rozpocznie się 8.02.2019 i potrwa do 24.02.2019 r. Obowiązują zapisy drogą internetową.

Formularz zgłoszeniowy Ekstra FAN dostępny TUTAJ

Formularz zgłoszeniowy Ekstra FAN Ladies dostępny TUTAJ

Do każdego programu zakwalifikuje się grupa maksymalnie 33 mężczyzn i oddzielnie 33 kobiet. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu przez trzy miesięce.

Projekt wspiera Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA.

Szczególy na www.EkstraFAN.pl