Relacja z Dnia Matki i Dnia Dziecka
27.05.2019
Za nami Rodzinny Festyn Piłkarski „Wygram dla Ciebie, Mamo!”. Z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka na Stadionie Energa Gdańsk odbył się turniej futbolowy dla najmłodszych. Przygotowaliśmy również szereg atrakcji dla rodzin. Wydarzenie było włączone w obchody Święta Miasta Gdańska.

Rodzinny festyn piłkarski „Wygram dla Ciebie, Mamo!” rozpoczął się w niedzielę, 26 maja, o godzinie 11:00 i potrwał do godz. 16:00.

- To oryginalny pomysł na spędzenie Dnia Matki i Dziecka oraz niepowtarzalna szansa dla dzieci, by rozegrać mecz na profesjonalnej murawie – mówi Marzena Mielniczek-Drezner, Manager ds. Eventów i CSR Stadionu Energa Gdańsk – Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, dlatego decydująca była kolejność ich wpływu. Łącznie udział w rozgrywkach wzięło 9 zespołów. Mecze poprowadzili sędziowie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Zwyciężyli młodzi reprezentanci Lechii Gdańsk. Każdy uczestnik otrzymał medal za udział w rozgrywkach, a trzy najlepsze zespoły – GTS Straszyn (III miejsce), Gedania (II miejsce) oraz Lechia Gdańsk (I miejsce) zostały nagrodzone pucharami.

Dla rodziców i dzieci przygotowano szereg atrakcji, wśród których znalazły się m.in. dmuchańce, warsztaty taneczne i edukacyjne, animacje sportowe oraz konkurs rzutów karnych. Na terenie bursztynowej areny na gości czekały food trucki, lody i świeżo wyciskane soki. Odbyło się również spontaniczne spotkanie wielu trójmiejskich maskotek – z dziećmi bawiły się m.in. stadionowa Arenka, Tygryski GPEC oraz Treflik.

W dniu Festynu możliwe było także bezpłatne wejście na Stadion w ramach 10. Edycji Dnia Otwartego. Za symboliczną opłatą chętni mogli również zwiedzić obiekt razem z przewodnikiem.

- Festyn odwiedziło ok. 10 000 osób – mówi Marzena Mielniczek-Drezner - Bardzo cieszymy się, że dzieci i rodzice w tym dniu postawili na wspólne, aktywne spędzanie czasu na naszym bursztynowym Stadionie.

Organizatorem wydarzenia była spółka Arena Gdańsk Operator, partnerem strategicznym – Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (InvestGDA), a partnerami wspierającymi Grupa GPEC i Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego. Partnerem wydarzenia były też Gdańskie Autobusy i Tramwaje.