Ponad 20 tysięcy osób bawiło się na AMBER FEST

22.09.2015
Sobotni AMBER FEST, organizowany przez PGE ARENĘ Gdańsk i Browar AMBER, największy festyn biesiadny w północnej Polsce, zgromadził tłumy wielbicieli piwa i dobrej zabawy.

Odbywający się w sobotę AMBER FEST był okazją do promocji produktów regionalnych i edukacji społeczności aglomeracji trójmiejskiej z zakresu tradycyjnej produkcji spożywczej. Mający swoją siedzibę w Bielkówku Browar AMBER, współorganizator imprezy, zadbał o zaspokojenie pragnienia i różnorodnych preferencji smakowych piwoszy, serwując m.in. lagera, portera, India Pale Lagera, Koźlaka, piwo pszeniczne czy smakowy Amber Czarny Bez. Największą popularnością cieszyło się piwo marcowe z serii Po Godzinach – uwarzone specjalnie na tę okazję w ilości 200 hektolitrów.

– Goście AMBER FEST wybierali różne gatunki piw, zależnie od pory dnia – mówi Marek Skrętny z Browaru AMBER. – Po południu dużą popularnością cieszyły się lżejsze piwa, takie jak Pszeniczniak czy Złote Lwy, a wieczorem, kiedy trochę się ochłodziło, najlepiej sprzedawały się piwa mocniejsze i bardziej esencjonalne, takie jak marcowe czy Koźlak.

Uczestnicy AMBER FEST mieli okazję nie tylko spróbować różnych odmian złotego trunku, ale i poznać proces jego warzenia. Pokaz tej sztuki przeprowadzili pasjonaci z Gdyńskiej Inicjatywy Piwowarów, którzy uwarzyli na scenie gatunek American Stout. Na scenie można było obejrzeć również prezentację carvingu w owocach, popis sztuki barmańskiej czy live cooking. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyło się także tradycyjne odszpuntowanie beczki piwa, w którym wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych oraz właściciel i piwowarzy z Browaru Amber.

AMBER FEST był również okazją do poznania i skosztowania regionalnej żywności. Dużą popularnością cieszyły się stoiska z naturalnymi miodami czy wyrabianymi tradycyjną metodą wędlinami i serami. Na miejscu nie zabrakło również atrakcji dla całych rodzin, w tym najmłodszych uczestników. Kilka tysięcy najmłodszych bawiło się w strefie dmuchańców i innych atrakcji podczas pikniku rodzinnego prowadzonego przez Tomasza Olszewskiego z Radia Gdańsk. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również oferta zwiedzania stadionu z przewodnikiem. Tego dnia wzięło w nim udział blisko 250 osób, a kilkaset kolejnych skorzystało z różnych atrakcji na terenie FUN ARENY.

Zwieńczeniem imprezy były koncerty, odbywające się na głównej scenie AMBER FEST. Tego wieczora pod widowiskowo oświetloną PGE ARENĄ Gdańsk zagrały lokalne zespoły Etna Kontrabande i Otoczeni przez Bydło z Jarkiem Janiszewskim oraz gwiazda wieczoru – zespół PIERSI.

– Uczestnicy tłumnie przybyli na PGE ARENĘ Gdańsk i świetnie bawili się podczas całego dnia AMBER FEST. Każdy mógł znalazł coś dla siebie: najmłodsi mogli wyszaleć się na dmuchańcach, trochę starsi pobawić się w FUN ARENIE, a wszyscy dorośli skosztować najlepszych piw i produktów regionalnych – mówi Dawid Szpinek, dyrektor Biura Marketingu i Imprez Masowych PGE ARENY Gdańsk. – Planujemy by w kolejnym roku AMBER FEST był jeszcze większy i jeszcze lepszy.