Podpisano umowę inwestycyjną na realizację inwestycji Nautilus Gdańsk
26.04.2018
W poniedziałek w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju podpisano umowę inwestycyjną na realizację projektu Nautilus Gdańsk w formule o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego.

Gospodarzem spotkania był wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik, podpisy na umowie ze strony Arena Gdańsk Sp. z o.o. złożył Andrzej Bojanowski – Prezes Zarządu, ze strony PFI Future S.A. Marek Nowara – Prezes Zarządu wraz z Wiceprezes Zarządu Marzanną Adamską.

Na podstawie podpisanej umowy inwestycyjnej zostanie zrealizowany obiekt, który wzmocni ofertę turystyczną Polski. całość ma być zakończona w 2022 roku. Zadanie, które zostało postawione przed partnerem prywatnym w postępowaniu PPP, to wzmocnienie atrakcyjności turystycznej Gdańska i zapewnienie mieszkańcom regionu obiektu spędzania czasu wolnego. Odpowiedzią na to zadanie jest projekt Nautilus Gdańsk - wielofunkcyjny obiekt rekreacyjny, w którym znajdować się będzie oceanarium poświęcone najciekawszym zakątkom Ameryki Południowej.

Nautilus Gdańsk to obiekt, który będzie kolejnym odcinkiem serialu obiektów spędzania czasu wolnego „WATER WORLDS – źródła pozytywnych emocji”. Pozwoli zwiedzającym przenieść się na kilka godzin do ciekawych i tajemniczych zakątków Ameryki Południowej, w których będzie można poznać faunę i florę jaka występuje w różnych miejscach tego kontynentu. Wierzymy, że wielofunkcyjny i edukacyjny obiekt realizowany razem z Arena Gdańsk Sp. z o.o. będzie wyróżnikiem nie tylko na mapie Polski, ale tej części Europy, przez co szybko zdobędzie miano silnika turystycznego Gdańska, jak i całego wybrzeża. Mieszkańcom Gdańska, a także turystom, Nautilus Gdańsk zapewni przede wszystkim pozytywną dawkę słonecznej energii, możliwość zajrzenia w podwodny świat m.in. krainy Amazonii. Nautilus będzie atrakcją turystyczną przez 365 dni w roku, bez względu na pogodę czy porę roku. Tym samym obiekt będzie odpowiedzią na turystyczne, rozrywkowe i edukacyjne potrzeby zarówno mieszkańców, jak i wszystkich odwiedzających Gdańsk. Natomiast dzięki hotelowi i znajdującej się w nim galerii medycznej, obiekt zapewni również obsługę nowego strumienia turystycznego o charakterze biznesowym i medycyny jednego dnia.

Pełne wizualizacje koncepcji oraz filmy promocyjne znajdują się na stronie inwestora.

Podpisanie umowy wspólników (2)