Piłkarski bilard – dyscyplina łącząca dwie pasje!
25.02.2016
W FUN ARENIE udostępniono Piłkarski bilard!

Gra w piłkę nożną i bilard jednocześnie - brzmi ciekawie, prawda? Nie jest to jednak takie łatwe zadanie, kiedy zamiast bil używamy piłek, a nogi służą jako kije. Na Stadionie Energa Gdańsk każdy może się przekonać, jak to w rzeczywistości wygląda.

Gra znana na świecie pod nazwą Snookball, pochodzi z Francji, ale bardzo szybko stała się rozpoznawalna i popularna na całym świecie. Teraz przyszedł też czas na Polskę, gdzie piłkarski bilard dopiero zaczyna się rozwijać.

– Piłkarski Bilard doskonale znany jest już za granicą. Grają w niego nie tylko dorośli, ale też dzieci. Gra nie wymaga umiejętności gry w piłkę nożną, tu liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Rywalizacja sportowa i adrenalina sprawia, że emocji podczas rozgrywki nie brakuje – mówi Karolina Janik, Rzecznik Stadionu Energa Gdańsk. 

Na Stadionie Energa Gdańsk, w strefie FUN ARENA, na wszystkich fanów piłki nożnej i miłośników bilardu, czeka mini boisko o wymiarach 6,6m długości i 3,6m szerokości. Taka powierzchnia tego nietypowego stołu bilardowego sprawia, że zawodnicy mogą poruszać się po nim i bezproblemowo kopać piłkę. Zadaniem zawodnika jest odpowiednie uderzenia piłki nogą, aby ta poprzez uderzenie innej piłki mogła wbić ją do łuzy.

Zasady gry są takie same, co w zwykłym bilardzie, niewykluczona jest jednak indywidualna modyfikacja. Zawody mogą być rozgrywane między dwoma osobami (1vs1) lub też drużynowo (2vs2 i więcej).

– W grze dopuszczalne są również drobne modyfikacje reguł. Zawodnicy mogą wykazać się własną inwencją i dostosować poziom gry do swoich umiejętności – dodaje Monika Jóźwik, Koordynator ds. zwiedzania i atrakcji. – W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcamy do odwiedzenia strony FUN ARENY: http://www.funarena.pl.

IMG 20160212 130535