PGE ARENA uzdrawia?
01.04.2015
Niezwykle silne pole magnetyczne wykryte na stadionie!

Pobudza krążenie krwi i poprawia dotlenienie komórek – wokół PGE ARENY wykryto niezwykle silne pole magnetyczne. Wyniki wstępnych pomiarów kilkukrotnie przekraczają średnią wartość odnotowywaną w Gdańsku. Czy na stadionie mamy do czynienia z fenomenem tzw. „kręgów mocy”?
- Podczas prac geodezyjnych, które wykonywano pod kątem nowych inwestycji planowanych obok gdańskiego stadionu (właściciel stadionu, spółka BIEG2012, ogłosił niedawno, że w sąsiedztwie PGE ARENY mogą powstać między innymi park rozrywki i hotel – przyp. red.), przypadkowo odnotowaliśmy odchylenia kilku urządzeń wskazujące na silne oddziaływanie pola magnetycznego – mówi Lesław Januszewski, rzecznik PGE ARENY Gdańsk. – Na razie wiadomo, że w kilku punktach osiągnęło ono wartość, która znacznie, nawet kilka razy, przekracza wskaźniki w innych punktach miasta – dodaje rzecznik.
Zaraz po świętach do Gdańska ma dotrzeć specjalistyczna aparatura wykorzystywana m.in. w stacji kosmicznej, która pozwoli na opracowanie szczegółowej „mapy magnetycznej” stadionu i jego okolic. Zaangażowani mają być także naukowcy z gdańskich uczelni – zarówno inżynierowie, jak i medycy – którzy przeprowadzą dodatkowe pomiary oraz zaawansowane badania naukowe. Szczególnie ważna będzie analiza wyników pod kątem prozdrowotnych właściwości wykrytego oddziaływania. – Jeżeli rezultaty okażą się obiecujące, niewykluczone, że na stadionie będziemy organizować zbiorowe seanse bioenergoterapeutyczne – zapowiada rzecznik stadionu.
Wiadomo, że pole magnetyczne o odpowiednich parametrach ma korzystny wpływ na zdrowie ludzi. Medycyna wykorzystuje je w zabiegach rehabilitacyjnych, które pomagają łagodzić ból, zmniejszają obrzęki, działają przeciwzapalnie, pobudzają krążenie krwi, poprawiają dotlenienie komórek, obniżają zbyt wysokie ciśnienie krwi i wzmacniają ogólną odporność organizmu.
Fenomen energetycznego oddziaływania tak zwanych „kręgów mocy” znany jest od dawna. Mówi się o nim na przykład w przypadku kamiennych kręgów, jakie zachowały się we wsi Węsiory na Kaszubach, w okolicach Kościerzyny. Wybudowane przez Gotów, pochodzą prawdopodobnie z I-III wieku. Zostały ułożone z kamiennych płyt o wysokości nawet do półtora metra. Obwód największego kręgu wynosi 26 metrów. Wiele osób odwiedzających to miejsce odczuwa pozytywne oddziaływanie kręgów. Czy większy ponad dziesięć razy krąg PGE ARENY może mieć podobne właściwości?