PGE ARENA Gdańsk w pierwszej trójce w rankingach Ekstraklasy piłkarskiego biznesu 2015!

28.07.2015

Raport Ekstraklasy polskiego biznesu 2015 stworzony przez Ekstraklasa S.A. podsumowuje sezon 2014/2015, zestawiając ze sobą osiągnięcia biznesowe poszczególnych klubów. PGE ARENA Gdańsk, jako obiekt na którym swoje mecze rozgrywa Lechia Gdańsk, zdobyła bardzo mocną pozycję w ogólnopolskich podsumowaniach. 

W raporcie znalazło się m.in. podsumowanie rozgrywek, które cieszyły się największą popularnością. Mecz Lechii Gdańsk z Legią Warszawa odnotował trzecią najwyższą frekwencję w sezonie – obejrzało go na PGE ARENIE Gdańsk 36 500 widzów. Był to rezultat akcji #BijemyRekordFrekwencji, za sprawą której kibice mogli świętować zwycięstwo Lechii po raz pierwszy w tak licznym składzie.

Zrzut ekranu 2015 07 28 o 19.21.33

Całkowita suma widzów podczas meczy Ekstraklasy na PGE ARENIE Gdańsk dała Lechii Gdańsk trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu, tuż za Legią Warszawa i Lechem Poznań. Na piłkarskie rozgrywki Ekstraklasy przyszło podczas całego sezonu w Gdańsku aż 300 000 kibiców.

Zrzut ekranu 2015 07 28 o 19.21.13

Zainteresowanie meczami Ekstraklasy w Gdańsku przełożyło się również na wyniki finansowe klubu – pod względem wpływów z dni meczowych Lechia Gdańsk utrzymuje trzecie miejsce w rankingu. Ci, którzy nie wybrali się na mecze, zdecydowali się na oglądanie relacji w telewizji – pod względem średniej oglądalności w telewizji płatnej klub plasuje się pośród czterech najchętniej oglądanych, tuż za Legią Warszawa, Lechem Poznań i Wisłą Kraków.

Bez wątpienia sezon Ekstraklasy 2014/2015 ugruntował wysoką pozycję klubu. Mecze Lechii są jednymi z kluczowych w sezonie, co może być powodem do dumy nie tylko dla drużyny, kibiców ale również dla PGE ARENY Gdańsk.

Z pełną wersją raportu można się zapoznać tutaj