Otwarcie Klubu Kibica Niepełnosprawnego Lechii Gdańsk
28.09.2018
Oficjalne otwarcie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk odbędzie się w najbliższy piątek 28.09.2018 r. o godz. 17.00 w pubie T29 na Stadionie Energa Gdańsk.

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk to inicjatywa, której celem jest pomoc w działaniach kibiców z niepełnosprawnościami oraz wspieranie ich aktywnego uczestnictwa w meczach piłkarskich. Wydarzenie organizuje fundacja Obudź Nadzieję razem z fundacją Lechii Gdańsk. Projekt jest również współfinansowany przez Urząd Miejski w Gdańsku.

- Umożliwienie udziału kibiców z niepełnosprawnościami w meczach piłki nożnej jest nie tylko naszym obowiązkiem wynikającym z konieczności wyrównywania szans, jest również świadectwem wysokiego poziomu bezpieczeństwa na stadionie. Dlatego jestem dumny, że Miasto Gdańsk wsparło ten projekt. Bardzo dziękuję za zaproszenie. Dzięki takim spotkaniom mogę pełniej wsłuchać się w potrzeby osób niepełnosprawnych - mówi Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Pierwszą inicjatywą Klubu był wyjazd na mecz reprezentacji Polski z Irlandią, w którym uczestniczyło 18 osób. Ponadto, w ostatnim raporcie PZPN Lechia zajęła pierwsze miejsce, co dowodzi doskonałego przygotowania na przybycie niepełnosprawnych kibiców.

Harmonogram oficjalnego otwarcia Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk:

17.00 Rozpoczęcie wydarzenia

17.10 Oficjalne otwarcie KKN Lechii Gdańsk przez zaproszonych oficjeli

17.25 Panel dyskusyjny z kibicami z niepełnosprawnościami - przedstawienie planów KKNu na najbliższe miesiące oraz wysłuchanie potrzeb kibiców

17.45 Rozpoczęcie transmisji z meczu Wisła Płock - Lechia Gdańsk - wspólne oglądanie meczu na ekranach w pubie T29

 

Zapraszamy!