Organizacja ruchu podczas meczu Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec
05.10.2018

W związku z organizowanym meczem w dniu 06.10.2018r. Lechia Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

                                   Rozkład jazdy SKM:

lechia zagłębie skm

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158, 283 i 658 będą funkcjonować według stałych sobotnich rozkładów jazdy.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:27 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:47 i 20:07 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Do dyspozycji kibiców, przyjeżdzających na mecz samochodem, zostaną oddane parkingi P4 i P5. W dni meczowe oraz podczas imprez masowych obowiązuje jednorazowa opłata. W przypadku meczów Lechii Gdańsk wynosi ona 15 zł i należy uiścić ją w parkometrze. 

Wyjątkowo, w dniu 6.10.2018 obowiązują inne zasady parkowania na parkingu P5, który będzie płatny w parkometrze:

  • do godz. 16:00 wg. stawki obiektowej,
  • od godz. 16:00 (15 zł/wjazd)