Organizacja ruchu podczas meczu Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
21.02.2019

W związku z organizowanym meczem w dniu 23.02.2019r. Lechia Gdańsk – Wisły Kraków na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion ExpoUwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

rozkład wisła

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według stałych sobotnich rozkładów jazdy.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 21:56 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 22:19 z przystanku "Władysława IV" [2169] (22:20 z Nowego Portu Góreckiego) w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.


Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.


Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl


Dojazd i parkowanie dla osób z niepełnosprawnościami:

Parking P5 pozostaje nieczynny do odwołania.

Kibiców z niepełnosprawnościami posiadających aktualną kartę parkingową na parking P5 prosimy o wjazd przez bramę nr 12, od ul. Uczniowskiej, gdzie będzie czekał nowy, tymczasowy parking przeznaczony specjalnie dla nich. Zostanie on zlokalizowany w bezpośredniej bliskości tunelu nr 2, przez który osoby z niepełnosprawnościami wchodzą na Stadion. Przypominamy o umieszczeniu kart parkingowych za przednią szybą, tak, żeby personel mógł je zweryfikować i zezwolić na wjazd.

Osoby nieposiadające karty parkingowej proszone są o parkowanie na parkingu P4, na specjalnie wyznaczonych, bezpłatnych miejscach. Warunkiem jest posiadanie Europejskiej Karty Parkingowej Dla Osób Niepełnosprawnych.

Ponadto przypominamy, że wejście od ul. Marynarki Polskiej na teren Stadionu jest możliwe wyłącznie przez bramy nr 8, 11 oraz 12.