Organizacja ruchu podczas meczu Lechia Gdańsk - Lech Poznań
05.04.2019

W związku z organizowanym meczem w dniu 06.04.2019r. Lechia Gdańsk – Lech Poznań na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu  ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej oraz dla samochodów osobowych od ul. Śnieżnej do ul. Wyzwolenia oraz dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych od ul. Uczniowskiej w stronę Nowego Portu do ul. Wyzwolenia.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystankuGdańsk Stadion ExpoUwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Lech organizacja
 

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według stałych sobotnich rozkładów jazdy.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 21:56 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 22:19 z przystanku "Władysława IV" [2169] (22:20 z Nowego Portu Góreckiego) w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

 

Funkcjonowanie parkingów w dniu 06.04.2019r.:

Parking P1 (szlabanowy) –  wjazd możliwy tylko dla posiadaczy karty parkingowej lub biletu parkingowego P1

Parking P3 – wjazd możliwy tylko dla posiadaczy karty parkingowej lub biletu parkingowego P3

Parking P4 – parking ogólnodostępny, płatny w parkometrze (15 zł/wjazd)

Parking P5 - wjazd możliwy wyłącznie dla kibiców gości oraz służb bezpieczeństwa. Klientów FUN ARENY prosimy o kierowanie się na ogólnodostępny parking P4. 

Kibiców z niepełnosprawnościami posiadających aktualną kartę parkingową na parking P5 prosimy o wjazd przez bramę nr 12, od ul. Uczniowskiej, gdzie będzie czekał nowy, tymczasowy parking przeznaczony specjalnie dla nich. Zostanie on zlokalizowany w bezpośredniej bliskości tunelu nr 2, przez który osoby z niepełnosprawnościami wchodzą na Stadion. Przypominamy o umieszczeniu kart parkingowych za przednią szybą, tak, żeby personel mógł je zweryfikować i zezwolić na wjazd.