Organizacja ruchu podczas meczu Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
23.11.2018

W związku z organizowanym meczem w dniu 25.11.2018r. Lechia Gdańsk – Jagiellonią Białystok na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

skmki jagiellonia

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według stałych powszednich rozkładów jazdy.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:15 i 19:35 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:59 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.


Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

 

Funkcjonowanie parkingów w dniu 24.11.2018r.:

Parking P1 (szlabanowy) –  funkcjonuje zgodnie z trybem codziennym

Parking P3 – funkcjonuje zgodnie z trybem codziennym, stawka obiektowa, przeznaczenie: klienci Fun Arena

Parking P4 – stawka 15 zł/wjazd, klienci Targów Gra i Zabawa

Parking P5 – wyłączony z użytkowania do odwołania


Funkcjonowanie parkingów w dniu 25.11.2018r.:

Parking P1 – funkcjonuje w godzinach 8.00 – 16.00, wjazd możliwy jedynie dla osób upoważnionych

Parking P3 – pozostaje dostępny od godz. 7.00, wjazd możliwy jedynie dla osób upoważnionych

Parking P4 – parking ogólnodostępny od godz. 7.00, płatny w parkometrze (15zł/wjazd)

Parking P2 i P5 – pozostają niedostępne dla Kibiców oraz gości Targów i FUN ARENY


Dojazd i parkowanie dla osób niepełnosprawnych:


Parking P5 pozostaje nieczynny do odwołania.

Kibiców niepełnosprawnych posiadających aktualną kartę parkingową na parking P5 prosimy o wjazd przez bramę nr 12, od ul. Uczniowskiej, gdzie będzie czekał nowy, tymczasowy parking przeznaczony specjalnie dla nich. Zostanie on zlokalizowany w bezpośredniej bliskości tunelu nr 2, przez który osoby z niepełnosprawnościami wchodzą na Stadion. Przypominamy o umieszczeniu kart parkingowych za przednią szybą, tak, żeby personel mógł je zweryfikować i zezwolić na wjazd.

Osoby nieposiadające karty parkingowej proszone są o parkowanie na parkingu P4, na specjalnie wyznaczonych, bezpłatnych miejscach dla osób niepełnosprawnych. Warunkiem jest posiadanie Europejskiej Karty Parkingowej Dla Osób Niepełnosprawnych.

Ponadto przypominamy, że wejście od ul. Marynarki Polskiej na teren Stadionu jest możliwe wyłącznie przez bramy nr 8, 11 oraz 12.